۲۱ واحد تولیدی و صنفی حامی حقوق مصرف کننده گلستان تجلیل می شوند | اتاق خبر
کد خبر: 346837
تاریخ انتشار: 9 خرداد 1395 - 21:01
معاون بازرسی و نظارت صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: ۲۱ واحد تولیدی و صنفی استان که حامی حقوق مصرف کنندگان هستند، تجلیل می شوند.

اتاق خبر: علی اصغر اصغری ظهر یکشنبه در نشست خبری اظهار کرد: از آذر ماه سال گذشته تا دیماه در چندین مرحله فراخوان نخستین همایش تقدیر از حامیان حقوق مصرف کنندگان استان گلستان منتشر شد.

وی افزود: در این مدت ۲۲۶ واحد تولیدی و صنفی استان درخواست خود را به دبیرخانه همایش ارسال کردند.

دبیر نخستین همایش تقدیر از حامیان حقوق مصرف کنندگان گلستان ادامه داد: در راستای این خود اظهاری ۸۸ واحد تولیدی صنعتی، ۱۷ واحد خدماتی، ۱۴ واحد توزیعی، ۲۳ واحد تولیدی در بخش صنایع دستی و ۸۴ واحد صنفی خرد در دو کمیته فنی و پیشتیبانی این همایش مورد ارزیابی قرار گرفتند.

اصغری اضافه کرد: پس از چندین مرحله ارزیابی سختگیرانه با حضور نمایندگان ۸ دستگاه حاکمیتی و غیرحاکمیتی ۲۱ واحد تولیدی و صنفی استان گلستان به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

معاون بازرسی و نظارت صنعت، معدن و تجارت گلستان تصریح کرد: هدف کلی از برگزاری این همایش و اعطای گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان، گسترش و نهادینه کردن فرهنگ رعایت حقوق مصرف کنندگان است.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد، تثبیت و نهادینه کردن ساختار رقابتی سالم و تشویق فعالیت های بنگاه های اقتصادی در راستای حمایت موثر از حقوق مصرف کنندگان از دیگر اهداف این همایش است.

اصغری همچنین گفت: افزایش انگیزه و حساسیت در تولید کنندگان و ارائه دهندگان خدمات استان ها برای رعایت بیشتر حقوق مصرف کنندگان از طریق فعالیت های فرهنگی و تشویقی، افزایش رقابت سازنده تولیدکنندگان در جهت ارائه محصولات و خدمات با کیفیت برتر، تلاش برای برقراری قیمت عادلانه، تحویل به موقع و ارائه مطلوب خدمات قبل، حین و پس از فروش کالا در سایر استان های کشور و ترغیب بنگاه های اقتصادی برای ارائه کالا و خدمات با علامت استاندارد از اهداف مورد انتطار از تولیدکنندگان بوده است.

وی افزود: ارتقای استاندارد در نظام تولید و توزیع و افزایش تولید به واسطه افزایش تقاضا از سوی مردم در راستای تولید کالای کیفی و به تبع آن شکوفایی اقتصادی منطقه و افزایش اشتغالزایی و کاهش بیکاری از دیگر اهداف مورد انتظار از تولیدکنندگان و ارائه دهندگان خدمات در زمینه رعایت حقوق مصرف کنندگان است.

معاون بازرسی و نظارت صنعت، معدن و تجارت استان گلستان ادامه داد: تشویق مصرف کنندگان به استفاده از کالاها و خدمات مرغوب ایرانی، تشویق مصرف کنندگان به استفاده از کالاها و خدماتی که در جهت احقاق حقوق مصرف کنندگان نسبت به ارائه خدمات قبل، حین و پس از فروش پیشگامند و همچنین فرهنگ سازی در جهت کاهش و عدم مصرف کالاهای قاچاق از اهداف مورد انتظار از مصرف کنندگان در این همایش است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید