دوران شعار در روابط تجاری ایران و کره جنوبی به پایان رسیده است | اتاق خبر
کد خبر: 346854
تاریخ انتشار: 9 خرداد 1395 - 14:20
سفیر کره جنوبی:
سفیر کره جنوبی در تهران گفت: دوران شعار در روابط تجاری ایران و کره جنوبی تمام شده است و اکنون باید به طور جدی برای افزایش همکاری های اقتصادی تلاش کنیم.

به گزارش اتاق خبر، کیم هیونگ هو روز یکشنبه در چهارمین مجمع همکاری های دوجانبه ایران و کره جنوبی افزود: باید مشکلات سر راه را با کمک هم حل کنیم و هر دو طرف از نتیجه آن سود ببریم.

وی تاکید کرد، این گفت وگوها فرصت مناسبی برای به دست آوردن دستاوردهای روزافزون آینده است.

سفیر کره جنوبی در تهران افزود: بدون شک، چالش های زیادی وجود دارد که باید به طور مشترک برای حل آنها تلاش کنیم و با یکدیگر هماهنگی داشته باشیم، به طوری که هر روز بر تنوع همکاری ها اضافه شود.

هیونگ هو تاکید کرد، همکاری های اقتصادی به نزدیک شدن فرهنگ ها و شناخت بهتر دو ملت از یکدیگر کمک می کند.

معاون رییس موسسه سیاست های اقتصادی بین المللی کره جنوبی** نیز در این همایش گفت: ایران و کره جنوبی از سال 1962 روابط اقتصادی و تجاری دارند و در سال 2015 ارزش تجارت دوجانبه میان دو کشور در مقایسه با دهه 1970 حدود 140 برابر شده است.

وی افزود: کره جنوبی از ایران نفت و محصولات پتروشیمی وارد و محصولاتی از قبیل لوازم الکترونیکی و لوازم منزل به ایران صادر می کند.

وی گفت: این موسسه همه تلاش خود را برای همکاری با موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی ایران در راستای توسعه روابط اقتصادی دو کشور در دوران پساتحریم انجام می دهد.

وی اضافه کرد: بانک صادرات - واردات کره جنوبی نیز خدمات بانکی مربوط به روابط تجاری دو کشور را تسهیل خواهد کرد.

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید