تاثیر تحریم‌ها بر حجم تجارت دوجانبه ایران و کره جنوبی قابل توجه بود | اتاق خبر
کد خبر: 346898
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1395 - 03:23
کارشناس ارشد کره جنوبی:
محقق ارشد موسسه سیاست‌های اقتصادی بین‌المللی کره جنوبی* (KIEP) گفت: تاثیر تحریم‌ها بر روابط تجاری ایران و کره جنوبی شدید بود و حجم تجارت دوجانبه ایران و کره جنوبی را از 17.4 میلیارد دلار در سال 2011 به 6.1 میلیارد دلار در سال 2015 کاهش داد.

اتاق خبر - دکتر جوو دانگ جوو** در چهارمین مجمع همکاری‌های دوجانبه ایران و کره جنوبی که در محل موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی ایران برگزار شد، افزود: کره جنوبی بعد از سال 2012 به دلیل تحریم‌ها در ایران سرمایه‌گذاری نکرده است، اما امیدواریم روابط همکاری اقتصادی دو کشور بار دیگر افزایش یابد و سه برابر شود.
وی با بیان این که کره جنوبی ششمین صادرکننده بزرگ جهان در سال 2014 بود و از تولیدکنندگان صنعتی پیشتاز جهان است، ایران را اقتصاد بزرگی دانست که پتانسیل‌های فراوان و تاریخی پرافتخار دارد.
دانگ جوو گفت: نخستین سرمایه‌گذاری مشترک دو کشور بین شرکت نفت ایران و کره جنوبی بود که در سال 1976 تاسیس شد. در دهه 1980 و پس از سال 2012 کره جنوبی سرمایه‌گذاری در ایران نداشت اما از ماه مه 2016 (اردیبهشت - خرداد) روابط تجاری دو کشور دوباره افزایش پیدا کرده است.
وی افزود: در گذشته همکاری‌های اقتصادی کره جنوبی و ایران محدود به بخش‌های انرژی، ساختمان و تجارت بود اما اکنون زمینه‌های اقتصادی بسیار متنوعی برای همکاری ‌وجود دارد.
ادامه دارد...
*Joo Dong Joo
**Korea Institute for Industrial Economics and Trada

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید