روابط اقتصادی ایران و اتریش؛ بازی برد برد برای هردو طرف | اتاق خبر
کد خبر: 346987
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1395 - 12:53
سفیر اتریش در گفت و گو با اتاق خبر اعلام کرد
ایران از نظر منابع انرژی و جمعیت تحصیل کرده بسیار غنی است و زیرساختارهای مناسبی برای توسعه دارد. به همین دلیل روابط اقتصادی ایران و اتریش؛ بازی برد برد برای هردو طرف خواهد بود.

اتاق خبر-گروه اقتصادی: سفیر اتریش در ایران فرصت های تجاری برای تجار اتریشی در ایران را بسیار خوب ارزیابی کرد.

فردریش اشتیفت سفیر اتریش در ایران در گفت وگو با اتاق خبر با بیان اینکه حدود 50 تاجر و بازرگان اتریشی برای مذاکره با همتایان ایرانی خود به تهران آمده اند تصریح کرد: تجار اتریشی احساس خوبی در مورد همکاری با تجار ایرانی دارند. ایران از نظر منابع انرژی و جمعیت تحصیل کرده بسیار غنی است و زیرساختارهای مناسبی برای توسعه دارد . در واقع ارتباطات تجاری میان ایران و اتریش یک بازی برد برد برای هر دو طرف است.

اشتیفت ادامه داد: امیدورا هستیم که تجار ایرانی نیز برای آغاز همکاری های تازه در زمینه های تجاری به اتریش بیایند و شرکت های اتریشی به طور کامل آماده همکاری هستند. با توجه به صحبت های صورت گرفته از سوی مقامات ایلت کرنتن اتریش، ایران می تواند نقش گذرگاه و قطب تجاری را در منطقه بازی کند.

سفیر اتریش در ایران با ابراز امیدواری از افزایش همکاری ها با ایران گفت: ایران و اتریش همواره روابط خوبی با یکدیگر داشته اند و این روابط در حال پیشرفت است. علیرغم وجود برخی اختلاف ها در طول تاریخ، اتریش همواره به دیده احترام به مردم ایران نگاه کرده است و فکر می کنم هر دو طرف فرصت خوبی برای افزایش روابط تجاری، سیاسی و فرهنگی با یکدیگر دارند.

وی در مورد برخی انتقاداتی که تجار ایرانی در زمینه اخذ ویزا دارند گفت: اتریش عضو پیمان شنگن است و این کشور اعطای ویزا را براساس قوانین شنگن انجام می دهد. ایرانیان بسیار از اتریش در طول سال دیدن می کنند و دولت اتریش تلاش می کند که این رویه را برای ایرانیان تسهیل کند.

94105 ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید