همکاری های اقتصادی و روابط بانکی محور سفر ظریف به لهستان | اتاق خبر
کد خبر: 347040
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1395 - 10:26
در سفر وزیر امور خارجه ایران به لهستان کلید خورد
وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و لهستان در مذاکرات دو جانبه بر همکاری بیش از پیش اقتصادی تاکید و درباره مسائل بین المللی همچون بحران های غرب آسیا و راه حل های آن گفت و گو کردند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و لهستان در مذاکرات دو جانبه بر همکاری بیش از پیش اقتصادی تاکید و درباره مسائل بین المللی همچون بحران های غرب آسیا و راه حل های آن گفت و گو کردند.
گفت و گوهای «محمد جواد ظریف» و «ویتولد واشچیکوفسکی » در حضور هیات های همراه و با ضیافت شام رسمی انجام شد. در این دیدار در خصوص حوزه های مختلف همکاری اقتصادی ایران و لهستان از جمله در زمینه انرژی و روابط بانکی و همچنین مسائل بین المللی مورد اهتمام دو طرف مانند بحرانهای منطقه غرب آسیا و راه حل های آن و بحران مهاجرت بحث و تبادل نظر شد.
رئیس دستگاه سیاست خارجی عصر یکشنبه به وقت محلی در آغاز سفر خود به چهار کشور لهستان، فنلاند، سوئد و لتونی وارد ورشو پایتخت لهستان شد و در اولین برنامه کاری خود، با وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت و گو کرد.
دیدار نخست با گفت و گوهای خصوصی دو وزیر امورخارجه در مورد گسترش روابط و همکاری های دو کشور آغاز و سپس ظریف و همتای لهستانی وی، یادداشت تفاهم رایزنی های سیاسی دوره ای وزیران امور خارجه را در حضور خبرنگاران رسانه های گروهی امضاء کردند.
در ادامه ظریف و واشچیکوفسکی در سخنان کوتاهی به سوابق تاریخی همکاری های دو ملت و ظرفیت های فعلی گسترش روابط دو کشور در زمینه های مختلف سیاسی و اقتصادی پرداختند.
وزیر امور خارجه ایران و هیات همراه روز دوشنبه نیز به دیدارها و برنامه های کاری خود در لهستان ادامه داده و سپس ورشو را به مقصد هلسینکی پایتخت فنلاند ترک خواهند کرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید