عملیاتی شدن ظرفیت های بالقوه در دوران پسا برجام | اتاق خبر
کد خبر: 347087
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1395 - 11:59
در دیدار ظریف با ایرانیان لهستان مطرح شد:
وزیر امور خارجه کشورمان برنامه کاری دوشنبه خود در لهستان را با صبحانه کاری و دیدار با جمعی از ایرانیان مقیم لهستان آغاز کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، وزیر امور خارجه برنامه کاری دوشنبه خود در لهستان را با صبحانه کاری و دیدار با جمعی از ایرانیان مقیم لهستان آغاز کرد.

محمد جواد ظریف در این دیدار با اشاره به ظرفیت های گسترده کشور در زمینه اقتصادی و تجاری ابراز امیدواری کرد در مرحله پسابرجام این ظرفیت های بالقوه بطور کامل عملیاتی شود.

ظریف با تاکید بر سیاست دولت در زمینه روابط متوازن با کشورهای مختلف جهان توفیق در مذاکرات هسته ای را توفیق ملت ایران دانست و افزود: هدف اقتصاد مقاومتی، انزواگرایی نیست بلکه مبتنی بر دو اصل درون زائی و برون گرایی در عین اتکاء به ظرفیت های داخلی، به دنبال گسترش روابط متوازن با جهان هستیم.

وزیر امور خارجه با اشاره به مقام ششم ایران در نانوتکنولوژی و مقام پنجم در تعداد فارغ التحصیلان رشته های مهندسی، رشد علمی و نیروی انسانی کارآمد را مهمترین سرمایه کشور دانست و افزود: قدرت جمهوری اسلامی ایران متکی بر مردم است و همین مهمترین عامل حفظ امنیت ملی کشور است.

ظریف با تاکید مجدد بر اینکه ایرانیان مقیم خارج از کشور سرمایه ملی ایران هستند اعلام کرد به همه نمایندگی های جمهوری اسلامی در سراسر جهان ابلاغ شده است در دو زمینه کنسولی و تجاری حداکثر خدمات و تسهیلات ممکن را به ایرانیان و تجار و بازرگانان ارائه کنند. ظریف در پایان این دیدار به برخی سئوالات ایرانیان مقیم پاسخ داد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید