جزییات قطع آب مشترکان پرمصرف تشریح شد | اتاق خبر
کد خبر: 347134
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1395 - 19:28
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو جزییات قطع آب مشترکان پرمصرف را تشریح کرد.

اتاق خبر: علیرضا دائمی در حاشیه یازدهمین همایش بین‌المللی انرژی در جمع خبرنگاران در خصوص مصوبه قانونی قطع آب مشترکان پرمصرف اظهار کرد: هدف بر این اساس تبیین شده تا مشترکانی که مصرف بیش از حد مجاز دارند بعد از چندین بار تذکر و به کارگیری از ابزارهای قیمتی و فرهنگ‌سازی قطع شود.

وی با بیان این‌که از قطع آب مشترکین پرمصرف به صورت ضربتی امکان‌پذیر نیست، گفت: همانند سال گذشته چندین بار تذکر داده می‌شود و بعد از آن با ارائه‌ی ابزارهای قیمتی و فرهنگ‌سازی برخورد خواهیم کرد، اما در نهایت اگر تذکرها به نتیجه نرسد ‌آب مشترکین قطع خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو مصرف معقول آب برای یک واحد مسکونی در یک ماه را حدود 18 مترمکعب عنوان و اظهار کرد: وزارت نیرو تا 40 مترمکعب نیز از طریق پلکانی میزان مصرف آب را کنترل خواهد کرد، اما مصرف بالای 40 مترمکعب در هیچ جای دنیا معقول نیست.

دائمی با بیان این‌که در حال حاضر وزارت نیرو به ازای هر نفر 250 لیتر آب در روز تامین می‌کند، ادامه داد: اگر یک واحد مسکونی بیش از 40 مترمکعب در ماه استفاده کند، پس از گذر از مراحل تبیین شده آب آن قطع خواهد شد.

وی در خصوص طرح احیاء و تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی که در برخی استان‌ها با مخالفت استانداری‌ها مواجه می‌شود، تصریح کرد: وزارت نیرو با مقامات محلی در اجرای برنامه‌ها به ویژه برنامه‌هایی که جنبه حفاظتی دارد با مشکلاتی روبه‌رو می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو با اشاره به مقامات محلی استان بوشهر اظهار کرد: با توجه به این‌که استانداری ملزم به رعایت موضوعات و بحران‌های اجتماعی است وزارت نیرو بعضا با آنها تقابل پیدا می‌کند.

دائمی تصریح کرد: هدف ما این است که بتوانیم با فرهنگ‌سازی این مشکلات را حل کنیم، یعنی این‌که باید قبل از اعمال حاکمیت و فشار مانع از تبدیل شدن این مساله به یک مشکل اجتماعی شد.

وی گفت: تا زمانی که در این مساله مردم به ما کمک نکنند، قطعا نمی‌توانیم در اجرای طرح‌های تعادل‌بخشی موفق باشیم، لذا باید گفت که در اجرای این کارها نیازمند کمک مردم هستیم به همین دلیل اگر بخواهیم براساس اعمال قانون این کارها را انجام دهیم قطعا موفق نخواهیم شد.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو با بیان این‌که فرهنگ‌سازی و اعمال امور تعرفه‌ای بخش‌های مقدماتی اجرای طرح تعادل‌بخشی است، اظهار کرد: اگر این دو جوابگو نباشد ممکن است سخت‌گیری‌های قانونی را ایجاد کنیم.

به گفته دائمی تاکنون با تمام مراجعی که در اعمال قانون و حاکمیت نقش دارند مذاکراتی را برای رفع این مشکلات و اجرای طرح تعادل‌بخشی در استان‌ها داشته‌ایم.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید