طرح پایش بهاره بیماری‌های زنبور عسل در استان البرز پایان یافت | اتاق خبر
کد خبر: 347243
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1395 - 03:28
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، آبزیان و زنبور عسل اداره کل دامپزشکی استان البرز از پایان طرح پایش بهاره بیماری های زنبور عسل در استان خبر داد.

اتاق خبر: هوشنگ شهریاری با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۷ هزار کلنی در زنبورستان های استان وجود دارد، افزود: این طرح با هدف بررسی و شناسایی میزان آلودگی کندوها به بیماری های انگلی مانند  «واروا»، «آکاراپیس وودی»، «نوزما» و بیماری های لوک اروپایی و  لوک آمریکایی  در فصل بهار اجرا شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه طرح پایش بیماری‌ها در مرحله پائیزه نیز اجرا می‌شود، در مورد اقدامات بهداشتی دامپزشکی در زنبورستان‌ها در طرح بهاره، گفت: در بازدیدهای به عمل آمده توسط کارشناسان ادارات های دامپزشکی از این مراکز پرورش، تعداد سه هزار نمونه زنبور و شان زنبور اخذ شد.

شهریاری افزود: با توجه به انجام نمونه های اخذ شده آزمایش‌های متعددی انجام گرفت و مشخص شد، در زنبورستان‌های استان آلودگی از نظر بیماری های واروا و نوزما نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری وجود داشته است.

وی در پایان به زنبور داران استان توصیه کرد برای تولید محصول سالم و پایداری زنبورستان‌ها از ترکیبات و دارو های ارگانیک استفاده کنند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید