بکارگیری فناوریهای جدید در تولید برنج کشور | اتاق خبر
کد خبر: 347369
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1395 - 12:52
وزیر جهاد کشاورزی از بکارگیری فناوریهای جدید برای کاهش پیامدهای تغییرات آب و هوایی در تولید برنج کشور خبر داد.

اتاق خبر: محمود حجتی امروز در پیامی به اجلاسیه مسوولان عالیه رتبه کشاورزی و سفیران کشورهای منطقه آسیای مرکزی و غربی برای توسعه همکاری در تحقیقات و تولید برنج که در رشت در حال برگزاری است اظهار کرد: این وزارتخانه مصمم است از ظرفیت های کشور به ویژه نیروی انسانی متخصص و محقق و استادان دانشگاه ها برای تقویت زیرساخت های دانش بنیان برنج حداکثر استفاده را داشته باشد و با انتقال این دستاوردها به بهره برداران عرصه تولید برنج ، زمینه سلامت و امنیت غذای مردم ایران را فراهم کند.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: بخش کشاورزی با توجه به ظرفیت های فراوان از مهمترین عرصه های همکاری کشورهای منطقه ای از جمله تحکیم همکاری های تولید و بهبود وضعیت بهره برداران و تامین نیازهای مصرف کنندگان محسوب می شود.

وی تاکید کرد: طی سال های گذشته همکاری های بین کشورهای منطقه آسیانی میانه و مرکزی وجود داشته که این همکاری ها در بهبود شاخص های اقتصای و اجتماعی و توسعه و رفاه مردم این کشورها موثر بوده است.

وزیر جهاد کشاورزی تشکیل شبکه های مختلف منطقه ای برای استفاده از ظرفیت های موجود این کشورها را راهکار مناسبی ارزیابی کرده و شبکه های منطقه ای برنج را از اقدامات ارزشمند تحکم همکاری این کشورها برای تولید محصول استراتژیک برنج به عنوان ماده غذایی مهم دنیا و مهمترین غذای مردم منطقه آسیا می داند.

وی برگزاری این اجلاس را در فضای جدید همکاری ها و در دوره پساتحریم گامی مهم ارزیابی کرد و افزود: طی ماه های اخیر تفاهم نامه های متعددی در زمینه های مختلف اقتصادی و علمی با بیشتر کشورهای منطقه منعقد شده است که حاصل آن گسترش سریع همکاری منطقه ای در زمینه های فنی ، علمی و اقتصادی خواهد بود و این تفاهم نامه ها می تواند مبنای خوبی برای نمایندگان و مسوولان کشورهای شرکت کننده در این اجلاسیه قرار گیرد.

حجتی بر بکارگیری فناوریهای جدید برای کاهش پیامدهای تغییرات آب و هوایی در تولید برنج و استفاده از الگوهای مناسب انتقال یافته های تحقیقاتی به بهره برداران را امری ضروری برشمرده است.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید