تعطیلی ۵۰درصد قطعه‌ سازی‌ ها به دلیل قاچاق | اتاق خبر
کد خبر: 347415
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1395 - 15:56
در شرایط بحران و کاهش تیراژ ۵۰ درصد واحدهای تولیدی قطعه به‌دلیل افزایش قاچاق تعطیل شده است، گفت: مسئله قاچاق تولید داخل را زمینگیر کرده است و دولت باید در این رابطه با همکاری سایر بخش‌ها تصمیم مناسبی را اتخاذ نماید.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از تسنیم ،آرش محبی‌نژاد با اشاره به اینکه در حال حاضر مطالبات معوق قطعه‌ سازان کوچک از خودروسازان تاحدودی کاهش پیدا کرده است، اظهار داشت: اما همچنان قطعه‌سازان بزرگ در دریافت مطالبات خود از خودروسازان با مشکلات متعددی همراه هستند.

وی با ابراز اینکه مجموع کل مطالبات معوق قطعه‌ سازان از خودروسازان تاکنون ۵هزار میلیارد تومان بوده است، افزود: از این میزان تقریباً دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان پرداخت و ظرف دو هفته گذشته ۴۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز پرداخت شده است.

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌ ساز اضافه کرد: در حال حاضر ۱۷۰۰ میلیارد تومان از مطالبات قطعه‌ سازان از شرکت‌های خودروساز پرداخت نشده است که امیدواریم ظرف دو هفته آینده این امر اجرایی شود.

محبی‌نژاد با اعلام “امیدواریم در قراردادهای جدید قطعه‌ سازان با مطالبات معوق روبه‌رو نشوند” تصریح کرد: کمیته‌هایی در بخش‌های مختلف از جمله نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، مجلس و دولت در حال شکل‌گیری است تا برای رفع معضل اصلی صنعت قطعه کشور که قاچاق است تصمیم مناسبی اتخاذ شود.

وی با تذکر اینکه در شرایط بحران و کاهش تیراژ ۵۰ درصد واحدهای تولیدی قطعه به‌دلیل افزایش قاچاق تعطیل شده است، گفت: مسئله قاچاق تولید داخل را زمینگیر کرده است و دولت باید در این رابطه با همکاری سایر بخش‌ها تصمیم مناسبی را اتخاذ نماید.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید