Performancing Metrics

شفاف سازی، هدف اصلی تغییر قوانین صدور کارت بازرگانی | اتاق خبر
کد خبر: 347651
تاریخ انتشار: 12 خرداد 1395 - 12:52
دبیر کل اتاق بازرگانی تهران در گفت و گو با اتاق خبر اعلام کرد
در میان تجار افرادی هستند که با سو استفاده از کارت های بازرگانی، به تجارت غیر شفاف و قاچاق می پردازند.

اتاق خبر-گروه اقتصادی: دبیرکل اتاق بازرگانی تهران از تغییرات جدید در شرایط صدور کارت بازرگانی دفاع کرد و آن را به نفع بازرگانی کشور دانست.

بهمن عشقی دبیر کل اتاق بازرگانی تهران در گفت و گو با اتاق خبر با دفاع از اعمال شرایط جدید صدور کارت بازرگانی کشور تصریح کرد:  به طور کلی از این قانون دفاع می کنم. روند صدور کارت بازرگانی باید تسهیل شود و به طور کلی این کار باید باعث شود که تجار اصیل از افرادی که به بهانه تجارت اقدامات غیر قانونی انجام می دهند جدا شوند . از طرفی دیگر وزارت اقتصاد و دارایی و گمرک با مشکلاتی در مورد افرادی روبه ور هستند که تجارت غیرشفاف را انجام می دهد. در کل این قانون با مواردی مانند شبه قاچاق و تخلفات گمرکی مبارزه خواهد کرد.

عشقی با بیان اینکه این قانون مکمل قانون پنجره واحد گمرک خواهد شد در مورد محدودیت های تجاری کارت های جدید گفت: با شرایط جدید افرادی که خواستار کارت بازرگانی هستند در سال اول تا سقف 500 هزار دلار و سال دوم 1 میلیون دلار می توانند به واردات کالا بپردازند. در صورتی که تمامی موارد قانونی از جمله پرداخت به موقع مالیات از سوی این افراد انجام شود  این محدودیت در سال سوم به طور کامل برداشته می شود و این افراد محدودیتی برای واردات کالا به کشور نخواهند داشت.

دبیر کل اتاق بازرگانی تهران در مورد شرط سنی برای دریافت کارت بازرگانی گفت: محدودیت سنی در مورد اشخاص حقیقی وجود دارد و اشخاص حقوقی محدودیتی برای دریافت کارت بازرگانی ندارند. این قوانین سختگیرانه نیست و تلاش شده که فعالیت بخش خصوصی افزایش پیدا کند.

وی در مورد نقش بخش خصوصی در تدوین قوانین مربوط به کارت بازرگانی گفت: دولت همواره نظر بخش خصوصی را جویا می شود و شرایط جدید دریافت کارت بازرگانی نیز از سوی بخش خصوصی به دولت پیشنهاد شده است. در حقیقت دولت قرار بود سختگیری های بیشتری در مورد صدور کارت بازرگانی داشته باشد ولی با رایزنی های بخش خصوصی قرار شد که برای افراد تازه وارد شرایطی ایجاد شود که این افراد نیز بتوانند در فعالیت های اقتصادی وارد شوند.

94105 ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید