Performancing Metrics

رسوایی دیگر سینمای ایران | اتاق خبر
کد خبر: 347693
تاریخ انتشار: 12 خرداد 1395 - 12:18
رسوایی دیگر سینمای ایران، یکی از عنوان های خبری شماره 340 روزنامه وقایع استان مرکزی است که به اکران فیلم جدید مسعود ده نمکی در اراک پرداخته است.

اتاق خبر - اعتماد به نفس یک خصیصه مهم است که دارا بودن آن خوب است و اگر این شاخصه از حدی عبور کند خطرناک می شود که گاه در برخی افراد که خود را به جامعه هنری متصل می کنند تنها این ویژگی می تواند اجازه دوام دهد و فقر فرهنگی افرادی که با این هنرمندان مواجه می شوند در افزایش توهم این افراد موثر تر واقع می شود.
مسعود ده نمکی به نوعی مروج لمپنیسم در سینمای ایران در سال های اخیر است که فیلم هایی با سطح کیفی پایین فقط به واسطه طنز مبتذل و یا استفاده از چهره ها و سوپراستارها به فروش بالایی رسیده است.
ده نمکی در تمامی فیلم هایش می خواهد با بیان سطحی مسائل و بحران های اجتماعی بدون توجه به زیر لایه های عمیق اقتصادی، فرهنگی و غیره جامعه امروز را نقد کند و در نهایت نسخه ای با نگاه و ایده خود ببندد.
روحانی رسوایی مانند تمام شخصیت های دیگر فیلمش آنقدر باسمه ای است که تمام تصویر سال ها نقش های خوب اکبر عبدی را در اذهان پاک می کند.
در جستجوی اقتصاد از دست رفته، برخورد قضایی با ۲۰ باشگاه ورزشی و ۱۰ عطاری متخلف در اراک و تفرش یک تراژدی بزرگ (نگاهی به وضعیت تئاتر در تفرش) از دیگر عنوان های خبری روزنامه وقایع استان مرکزی است.
روزنامه وقایع استان با مشی سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی با مدیرمسئولی و صاحب امتیازی نیره یوسفی راد منتشر می شود.

**** شمشیری دو لبه بر گردن نخجیر، یکی از عنوان های خبری شماره ۷۱۵ روزنامه عطر یاس است که به واکاوی حواشی ایجاد تونل در غار چال نخجیر دلیجان پرداخته است.
اواخر فروردین ماه ۹۵ با انتشــار تصاویری در فضای مجازی، در خصوص فیلمبرداری گروهی از توریست های ایرانی و فرانسوی از حفر تونلی در غار چال نخجیر دلیجان، خبرهای ضد و نقیضی همراه با اظهار نظرهای متفاوت در فضای رسانه ای کشور و استان منتشر شد. انتشار این تصاویر، حساسیت های عمومی زیادی در پی داشت و به دنبال آن، سبب شد تا کارشناسان و صاحب نظران حوزه های زمین شناســی، غارشناسی و فعالان محیط زیست نسبت به این موضوع واکنش نشان دهند.
مدیر کل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی در این خصوص گفت: نظرات کارشناسی انجام شده در خصوص غار مبتنی بر این نظریه بود که با ساخت این تونل، آسیب کمتری به غار وارد می شود و در کنار آن صنعت توریسم هم توسعه پیدا می کند.
سید محمد حسینی افزود: افرادی که در پایان فروردین از غار فیلمبرداری کرده اند متخلف هستند زیرا مجوز ورود به آن قسمت از غار و انجام فیلمبرداری را نداشته اند و به طور قطع می گویم که هیچ گونه ساخت و ساز و تخریبی وجود نـدارد و تنها در قسمتی از غار بــرای نورپردازی کارگران در حال انجام کار بودند.
وی بیان کرد: حفر و ساخت تونل، سال ها پیش انجام شده و در حال حاضر خبری از ساخت تونل نیست اما با تخصیص اعتبار مطابق با نظر کارشناسان صاحب نظر و مورد تایید، ادامه طرح برای متصل کردن تونل با بقیه بخش ها انجام می شود.
طرح توسعه بیمارستان ولیعصر(عج) مشکلات درمانی اراک را رفع نمی کند، خود تحریمی اتاق بازرگانی اراک و محکومیت ۵۴ پزشک در پی قصور پزشکی از دیگر عنوان های خبری روزنامه عطر یاس است.
روزنامه عطر یاس با مشی سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با صاحب امتیازی و مدیر مسئولی داود باقری منتشر می شود.

**** استعفای رئیس انجمن موسیقی استان مرکزی، یکی از عنوان های خبری شماره ۵۸۶ هفته نامه امیر است که به بررسی علت این استعفا پرداخته است.
وحید کشاورز عدم حمایت مالی، جایگزینی کنسرت های پاپ به جای کنسرت سنتی و همچنین بی توجهی به لزوم امضای رئیس انجمن موسیقی به عنوان عضوی از شورای موسیقی را دلیل اصلی استعفای خود اعلام کرد و افزود: به دلیل نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان سیاست های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به گونه ای است که برگزاری کنسرت چند روز قبل از ماه مبارک رمضان را ممنوع اعلام کرد و به این دلیل کنسرت آقای شهرام ناظری که قرار بود اول خرداد برگزار شود لغو و به جای آن کنسرت زانیار خسروی برگزار شد.
وی گفت: هشت سال است که در استان مرکزی جشنواره ی موسیقی برگزار نشده است و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تنها چهار جشنواره در استان مرکزی برگزار شده است.
ادامه اختلافات برای سهم خواهی از عوارض آلایندگی صنایع شازند، رواج عطاری های بی سروسامان در اراک و تا اتمام پروژه آبرسانی خمین حق بازگشت به اراک را ندارید (استاندار مرکزی خطاب مدیر کل آب منطقه ای مرکزی) از دیگر عنوان های خبری هفته نامه امیر است.
هفته نامه امیر استان مرکزی با مشی سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی با صاحب امتیازی و مدیرمسئولی ابوالفضل نیک عهد منتشر می شود.
۵۱نشریه و 9 پایگاه خبری و اطلاع رسانی در استان مرکزی فعالیت رسانه ای دارند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید