Performancing Metrics

شناسایی 15 گروه بزرگ مروج افراط گرایی و تفکرات داعش در اندونزی | اتاق خبر
کد خبر: 347833
تاریخ انتشار: 12 خرداد 1395 - 21:26
'نهضت العلماء' بزرگترین سازمان مسلمانان اندونزی روز چهارشنبه از شناسایی و معرفی 15 گروه بزرگ خبر داد که در حال گسترش افراطی گرایی و آموزه های تروریسم هستند.

اتاق خبر - 'حلمی فیصل زینی' دبیر کل نهضت العلماء اندونزی به خبرنگاران گفت که 15 گروه بزرگ در این کشور وجود دارد که دیدگاه های 'پانکاسیلا' را رد و تفکرات داعش و ایجاد خلافت به اصطلاح اسلامی را ترویج می کنند.

'پانکاسیلا' ایدئولوژی رسمی دولت اندونزی به معنای پنج اصل دموکراسی، انسان محوری، عدالت ، توحید و وحدت است.
وی گفت که این 15 گروه با تحریک مردم و برهم زدن آرامش هدایت مردم به افراط گرایی و تروریسم را مدنظر دارند.
این مقام بزرگترین سازمان مسلمانان اندونزی؛ گفت که این گروه ها شناسایی و به دولت معرفی شده اند تا اقدام قاطع در مقابل گروه های ضد پانکاسیلا انجام شود.
به نوشته تارنمای 'جاکارتا گلوب'، زینی گفت که نهضت العلما برای محافظت از ایدئولوژی پانکاسیلا مبارزه خواهدکرد.
وی نامی از این 15 گروه که در راستای تفکرات افراط گرای گروه تکفیری داعش و به اصطلاح خلافت اسلامی حرکت می کند، نبرد، هر چند گروهی مانند 'جماعت انصار توحید' اندونزی پیش از این با رژه در شهر 'سولو' پرچم داعش را به نمایش درآورد.
در حال حاضر صدها تن از افراتط گرایان اندونزی در عراق و سوریه به گروه تروریستی داعش پیوسته اند و برخی از گروه های تروریستی نیز در این کشور جنوب شرق آسیا سلاح در دست گرفته و از داعش حمایت می کنند.
جاکارتا پایتخت اندونزی ژانویه سال جاری شاهد حملات تروریستی بود که در آن تعدادی از تروریست ها به هلاکت رسیده و تعداد انگشت شماری از مردم نیز کشته شدند.
از برخی مساجد اندونزی به عنوان محلی برای تبلیغ گروه های افراط گرا استفاده می شود و مردم خواستار بیرون کردن مبلغانی هستند که در مورد افراط گرایی و گروه های تروریستی تبلیغ می کنند.
مردم اندونزی پیش از این در تلاش برای مقابله با افراطی گری از سازمان ملی مبارزه با تروریسم این کشور خواستهبودند با تهیه لیستی از مساجدی که در آنها افراطی گری تبلیغ می شود، از برنامه های آنها جلوگیری شود.
'صلاح الدین' مولف کتاب 'ریشه های تروریسم در اندونزی' معتقد است بسیاری از افراط گرایان اندونزیایی، گروه تکفیری داعش را 'نقطه آغاز یک خلافت اسلامی' می دانند که هدف نهایی آنها است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید