معرفی هیات انتخاب دو بخش جشنواره تئاتر شهر | اتاق خبر
کد خبر: 348434
تاریخ انتشار: 15 خرداد 1395 - 20:41
دبیرخانه پنجمین جشنوار‌ه تئاتر شهر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، شورای انتخاب متون برای دو بخش صحنه‌ای و خیابانی جشنواره را معرفی کرد.

اتاق خبر: دبیرخانه پنجمین جشنوار‌ه تئاتر شهر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، شورای انتخاب متون برای دو بخش صحنه‌ای و خیابانی جشنواره را معرفی کرد.

 

با گذشت یک هفته از پایان مهلت ارسال آثار به جشنواره تئاتر شهر، شورای انتخاب متون بخش صحنه ای جشنواره با حضور شش هنرمند شناخته شده تئاتر در زمینه های نمایشنامه نویسی و کارگردانی معرفی شد.

 

در این شورا محمد چرمشیر، نمایشنامه ‌نویس و مدرس تئاتر که در چهار دوره پیاپی همراه جشنواره تئاتر شهر بوده است در کنار حمیدرضا نعیمی نویسنده، کارگردان، مدرس و بازیگر تئاتر، رضا گوران ‌ نویسنده، کارگردان و طراح صحنه تئاتر، جابر رمضانی کارگردان، نویسنده و بازیگر هنرهای نمایشی، محمد مساوات نویسنده و کارگردان تئاتر و هاله مشتاقی‌نیا، نمایشنامه نویس، داستان نویس، شاعر و ترانه‌سرا حضور دارند و ارزیابی بیش از 400 نمایشنامه رسیده به بخش صحنه ای پنجمین جشنواره تئاتر شهر را آغاز کرده‌اند.

 

طبق اعلام دبیرخانه دائمی جشنواره در بخش مسابقه تئاتر خیابانی نیز هیات انتخاب آثار متشکل از دکتر مهدی نصیری نویسنده، کارگردان، مدرس، منتقد و پژوهشگر تئاتر در کنار سامان خلیلیان نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر و محمد لارتی آهنگسار و کارگردان تئاتر ، ارزیابی بیش از 120 طرح و متن پیشنهادی گروه های تئاتر خیابانی را آغاز کرده‌اند.

 

نتایج ارزیابی متون دو بخش یاد شده با توجه به استقبال گسترده هنرمندان و تمدید مهلت ارسال آثار به زودی اعلام خواهد شد.

 

پنجمین جشنواره تئاتر شهر توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در شهریور ماه 1395 برگزار می شود

منبع: ایسنا

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید