نیجریه بیش از10میلیارددلار اموال غارت شده را کشف و توقیف کرد | اتاق خبر
کد خبر: 348455
تاریخ انتشار: 16 خرداد 1395 - 01:54
دولت نیجریه روز شنبه اعلام کرد که بیش از 10میلیارد و300میلیون دلاراموال ودارایی نقدی وغیرنقدی غارت شده را در جریان مبارزه ضد فساد مالی یک سال گذشته محمدو بوهاری رییس جمهوری این کشور، کشف و ضبط کرده است.

اتاق خبر - به گزارش اسوشیتدپرس از لاگوس در نیجریه، لای محمد وزیر اطلاع رسانی این کشورگفت: دولت همچنین انتظار دارد که حدود 330 میلیون دلار اموال دزدیده شده از خزانه همگانی را که در بانک های خارجی و عمدتا سوئیس سپرده گذاری شده است، به خزانه نیجریه بازگرداند.
دربیانیه روز شنبه محمد، نام های مقام های متهم به غارت اموال و دارایی های دولتی آورده نشده، گرچه دولت متعهد به مجازات مرتکبان شده است.
وی افزود: این اموال شامل 583 میلیون و 500 هزار دلار نقد و 9 میلیارد و 700 میلیون دلار دارایی های نقدی وغیرنقدی مانند کشتی های دریانوردی، ساختمان و زمین بوده که به صورت موقت توقیف شده است.
صدها تن در جریان مبارزه دولت نیجریه با فساد مالی دستگیر و محاکمه شده اند که یکی از آنها مشاور پیشین امنیت ملی بوده که به اختلاس مبلغ 2 میلیارد و 100 میلیون دلار متهم شده وقراربوده به مبارزه با گروه تروریستی بوکوحرام اختصاص داده شود.
کشور نفت خیز نیجریه عضو اوپک که بزرگ ترین اقتصاد آفریقا به شمار می رود، علاوه بر فساد گسترده مالی، با شورش گروه تروریستی بوکوحرام دست و پنجه نرم می کند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید