پلیس فدرال آمریکا در حال توسعه یک هوش مصنوعی برای شناسایی مجرمان براساس خالکوبی آنها است | اتاق خبر
کد خبر: 348482
تاریخ انتشار: 16 خرداد 1395 - 06:36
تکنولوژی تشخیص تصاویر به کمک هوش مصنوعی چندی وقتی است که محبوبیت زیادی میان کمپانی های بزرگ صنعت تکنولوژی یافته و حالا ظاهرا پلیس فدرال آمریکا هم به آن تمایل پیدا کرده است.

اتاق خبر - بنابر گزارش های اخیر، «انستیتوی ملی استانداردها و تکنولوژی» از سال 2014 مشغول همکاری با FBI بوده تا یک هوش مصنوعی برای شناسایی مجرمان براساس خالکوبی حک شده روی بدن آنها توسعه دهد.

تلاش جدید پلیس فدرال ایالات متحده اگرچه می تواند در نوع خود جالب باشد اما اندگی نگران کننده نیز هست. برای مثال، تا به امروز 15 هزار تصویر از مجرمان دستگیر شده، تهیه گشته و در دسترس اشخاص ثالث قرار گرفته تا الگوریتم آزمایشی خود را براساس آنها توسعه دهند. ظاهرا بسیاری از تصاویر تهیه شده از خالکوبی ها، شامل اطلاعات شخصی مانند نام، چهره و تاریخ تولد افراد نزدیک بوده اند و البته از جوهر به کار رفته در آنها هم می توان برای شناسایی افراد استفاده کرد.

در حال حاضر سیستم تشخیص خالکوبی پلیس فدرال آمریکا، به کمک این 15 هزار تصویر به صورت آزمایشی شروع به کار کرده اما قرار است بزودی، از 100 هزار تصویر دیگر که از دیتابیس مراجع قانونی ایالات فلوریدا، میشیگان و تنسی به دست آمده اند استفاده شود. در گزارش های انتشار یافته آمده که انستیتوی ملی استانداردها و تکنولوژی، به شکلی مغرضانه و ناعادلانه، گروه های مذهبی و نژادی خاصی را به عنوان سوژه تحقیقات خود انتخاب کرده است.

شاید برای بسیاری این سوال پیش آید که الگوریتم در حال توسعه، چه تفاوتی با شناسایی از طریق تصاویر خالکوبی جمع آوری شده از سوی پلیس فدرال آمریکا در سال های اخیر خواهد داشت. در پاسخ باید گفت این الگوریتم به پلیس ایالات متحده کمک خواهد کرد تا به صورت خودکار، طرح خالکوبی خاصی که متعلق به گروهی مشخص است را بیاید. این الگوریتم شاید به صورت 100 درصدی کارآمد نباشد، اما می تواند رابطه میان افراد را براساس تصویر حک شده روی بدنشان بیابد.

دیجیاتو

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید