تعداد قرق‌بان‌ها در کشور مناسب نیست | اتاق خبر
کد خبر: 348600
تاریخ انتشار: 16 خرداد 1395 - 15:58
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها گفت: وضعیت کشور به لحاظ برخورداری از تعداد نیروهای قرق‌بان مطلوب نیست.

به گزارش اتاق خبر، سرهنگ قاسم‌علی سبزعلی در جمع خبرنگاران در بجنورد در پاسخ به این سوال که به ازای هر چند هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی یک قرق‌بان فعالیت می‌کند، از ارائه ارقام خودداری کرد و افزود: اما با توجه به وضعیت موجود به دنبال تصویب ساختار تشکیلاتی این افراد هستیم.

 وی با اشاره به اینکه علت تخریب 95 درصد از عرصه‌های منابع طبیعی عامل انسانی است، ادامه داد: درصدد هستیم تا برای حافظت از این عرصه‌ها و جلوگیری از تخریب آن از مشارکت نیروهای مردمی استفاده کنیم.

 سبزعلی با تاکید بر اینکه نگاه سازمان واگذاری اراضی نیست، اظهار کرد: برای رسیدن به هدف استفاده از مشارکت‌های مردمی، حوزه ترویج این سازمان به دنبال ارائه آموزش‌های لازم به تشکل‌های مردم نهاد است.

 وی بیان کرد: استفاده از جامعه زنان یکی دیگر از اهداف این سازمان برای حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی است.

 فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه نهادهای آموزشی همانند آموزش و پرورش و آموزش عالی چقدر می‌توانند در این عرصه تاثیرگذار باشند، تصریح کرد: یکی از استراتژی‌های سازمان جنگل‌ها بر این است تا با تمام دستگاه‌ها ارتباط داشته باشد.

 وی در پاسخ به این سوال که روند تخریب عرصه‌های منابع طبیعی در کشور به چه شکل بوده است، توضیح داد: روند تخریب‌ها رو به رشد بوده و وقوع حریق‌ها در این عرصه‌ها نسبت به میانگین جهانی کمتر بوده است.

 وی با اشاره به اینکه تعداد حریق‌ها در سال گذشته افزایش داشته است، گفت: اما سطح جنگل‌های دچار حریق شده رو به کاهش بوده است.

 سبزعلی خاطرنشان کرد: ما در تلاش هستیم تا با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها، خرید بالگرد و افزایش تجهیزات تعداد حریق‌ها را به حداقل برسانیم.

منبع: ایسنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید