سالانه 500 هزار تن مواد شیمیایی نساجی از البرز به مسکو صادر می شود | اتاق خبر
کد خبر: 348980
تاریخ انتشار: 18 خرداد 1395 - 02:48
رئیس اتاق ، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز گفت: بر اساس تفاهم نامه میان روسیه و البرز سالانه 500 هزار تن موادشیمیایی و کمکی مورد نیاز صنعت نساجی و رنگ ریزی به مسکو صادر خواهد شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز ، رحیم بنا مولایی گسترش صادرات استان را از دستاوردهای سفرهیات تجاری البرز به روسیه برشمرد و افزود: مواد شیمیایی مورد نیاز صنعت  نساجی روسیه قبلا از ترکیه  به آن کشور صادر می شد.

وی اظهار کرد: با توجه به شرایط و پتانسیل های اقتصادی ایجاد شده شناخت نیازهای بازار روسیه دارای اهمیت است ضمن آنکه روسیه واردات از ترکیه را تحریم  واین مهم بستر را برای توسعه صادرات ایران فراهم کرده است.

رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز افزود: ایران می تواند با شناخت بهتر بازار های روسیه سهم قابل توجهی از  واردات  این کشور را به خود اختصاص دهد.

وی خاطرنشان کرد:  برای مذاکرات انجام شده بین هیات های تجاری اتاق های بازرگانی استان البرز و مسکو در زمینه ای صادرات انواع فراورده های لبنی، دارو، غذای کودک و تجهیزات پزشکی، میوه و تره بار،سبزی و صیفی جات و گل و گیاه به روسیه مذاکرات موثر انجام شد.

بنا مولایی تاکید کرد: ما  اعلام آمادگی کردیم در قالب مشارکت و همکاری در تولید با کشور روسیه در بازارهای منطقه با برند محصولات آنها حضور فعال داشته باشیم.

وی با اشاره ضرورت توسعه صنعت گردشگری در ایران و به خصوص در استان البرز که از طبیعت و جاذبه های گردشگری برخوردار است افزود: یکی دیگر از موضوع های تفاهم شده است که زمینه های آن  درمذاکرات دو هیات بررسی های کارشناسی آن صورت خواهد گرفت.

بنا مولایی در بخش دیگر اظهارات خود با اشاره به تجارت صنعت غذای حلال گفت: استان البرز آمادگی دارد برای گرفتن سهمی از بازارهای بین الملی غذای حلال با کشور روسیه همکاری کند.

رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز  گفت: درجریان این سفر دو طرف ظرفیت ها و توانمندی های یکدیگر را تشریح کرده و بر استفاده از ظرفیت های موجود در دو کشور برای گسترش روابط تجاری و اقتصادی تاکید کردند.

هیات 30 نفره صاحبان صنایع و سرمایه استان البرز در جریان این سفر پنج روزه و مذاکره با مسئولان اتاق بازرگانی استان و ایوانووا در غرب مسکو، چندین قرارداد همکاری و آغاز روابط در عرصه های جدید را به  امضا رساندند.
دیدار از چند واحد تولیدی ؛ حضور در نمایشگاه حلال و رایزنی برای شناخت فرصت های بیشتر همکاری در استان ایوانووا و شهر مسکو با مقام ها و همتایان روسی نیز از دیگر برنامه های هیات استان البرز بود.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید