انتقاد از تولید زیاد تخم‌مرغ | اتاق خبر
کد خبر: 349156
تاریخ انتشار: 18 خرداد 1395 - 14:07
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران با بیان اینکه امسال حدود ۹۵۰ هزار تن تخم‌مرغ در کشور تولید می‌شود، گفت: ما با حدود ۱۰۰ هزار تن مازاد تولید در این زمینه مواجه هستیم.

اتاق خبر: ناصر نبی‌پور  با بیان اینکه تولید تخم‌مرغ در سال‌جاری براساس پیش‌بینی‌های انجام شده باید حدود ۳۰ هزار تن بیشتر از سال قبل باشد، اظهار داشت: سال گذشته میزان تولید حدود ۹۲۵ هزار تن بوده که امسال به ۹۵۰ هزار تن می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه افزایش میزان تولید این محصول اقدامی صحیحی نیست، گفت: مسئولان اعتقاد دارند سرانه مصرف تخم‌مرغ در کشور ۱۱ کیلوگرم است در حالی که این عدد درست نیست و مصرف سرانه در ایران حداکثر ۱۰ کیلوگرم است.

نبی‌پور اضافه کرد: با حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار تنی که در سال تخم مرغ از کشور صادر می‌شود، نیاز ما به این محصول بین ۸۵۰ تا ۸۶۰ هزار تن خواهد بود و ما نزدیک به ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تن مازاد تولید در این زمینه داریم.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران، شرایط بازار این محصول را نامساعد توصیف کرد و افزود: به دلیل فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، تقاضا برای تولید این محصول کاهش پیدا کرده، ضمن اینکه صادرات آن نیز شرایط خیلی مطلوبی ندارد.

به گفته وی، قیمت تخم‌مرغ نسبت به دو روز قبل حدود ۴۰۰ تومان کاهش پیدا کرده و در حال حاضر میانگین قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ درب مرغداری ۳ هزار تومان است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید