13 میلیارد مترمکعب گاز در نیروگاه‌های کشور مصرف شد | اتاق خبر
کد خبر: 349185
تاریخ انتشار: 18 خرداد 1395 - 17:05
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان این که حجم تحویل گاز به بخش نیروگاهی طی روزهای گذشته به ٢٤٠ میلیون مترمکعب رسیده است به خبرنگار شانا گفت: این مقدار در مدت مشابه پارسال ٢٠٠ میلیون مترمکعب بوده است.

اتاق خبر: ناصر ابراهیمی با اشاره به برنامه شرکت ملی گاز ایران برای افزایش حجم گازرسانی به نیروگاهها در سال ٩٥ گفت: پارسال در مجموع ٥٨ میلیارد مترمکعب گاز به این بخش تحویل شد و این مقدار امسال به بیش از ٦٥ میلیارد مترمکعب می رسد.

وی با بیان این که تحقق این برنامه افزون بر صرفه جویی اقتصادی از محل جایگزینی گاز با سوختهای میان تقطیر در کاهش آلودگیهای زیست محیطی نیز تاثیر بسزایی دارد، اعلام کرد: شرکت ملی گاز ایران همه تلاش خود را بکار گرفته است تا با توسعه گازرسانی در مسیر حفاظت از محیط زیست گام بردارد.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در ادامه به حجم گازرسانی به صنایع عمده کشور اشاره کرد و گفت: هم اکنون روزانه ١٠٧ میلیون مترمکعب گاز به بخش صنایع عمده تحویل می شود و در ٨٠ روز امسال در مجموع هفت میلیارد و ٧١٠ میلیون مترمکعب گاز در این بخش مصرف شده است.

به گفته وی، طی ٨٠ روز پارسال در مجموع ١٤ میلیارد و ٦٣٠ میلیون مترمکعب گاز در بخشهای خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده مصرف شده که این مقدار در مدت مشابه امسال به ١٦ میلیارد مترمکعب رسیده است.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید