جمع آوری درب بطری، خرید ویلچر برای دو معلول | اتاق خبر
کد خبر: 349372
تاریخ انتشار: 18 خرداد 1395 - 19:21
با مشارکت خانه جهاد و ایثار با پیوستن به کمپین جمع‌آوری درب بطری و جمع نمودن تعداد فراوانی از درب بطری های پت با مشارکت عموم شهروندان در جهت حفظ محیط زیست و همراهی معلولین نیازمند، در تاریخ 11/11/93 در جلسه شورایاری و هیئت امناموفق به خریداری و اهدای دو

به گزارش اتاق خبر به نقل از کانون معلولان خانه سلامت محله سعادت آباد،  با مشارکت خانه جهاد و ایثار  با پیوستن به کمپین جمع‌آوری درب بطری و جمع نمودن تعداد فراوانی از درب بطری های پت با مشارکت عموم شهروندان در جهت حفظ محیط زیست و همراهی معلولین نیازمند، در تاریخ 11/11/93 در جلسه شورایاری و هیئت امناموفق به خریداری و اهدای دو عدد ویلچر به معلولان نیازمند شدند.

جمالی مدیر سرای محله سعادت آباد در این باره گفت: خدارا شاکرم که در این مسیر توانستیم بخشی از وظایف خود را جامع عمل بپوشانیم ، ما باید در مسیر حضور معلولین اقدام کرده و تجهیزات لازم را برای این عزیزان فراهم کنیم ، سرای سعادت آباد خود را موظف می داند تا در هر مسیری که توانایی همراهی معلولین در جهت کارآفرینی و تشکیل جلسات کاربردی اقدام نماید.

جمالی در ادامه عنوان کرد خوشبختانه با حضور کانون معلولان و طی جلسات کاربردی در این مسیر برنامه ریزی نموده تا بتوانیم از حضور اکثریت این عزیزان بهره مند گردیم.

محمد رضا امینی دبیر کانون معلولان خانه سلامت محله سعادت آباد اعلام کرد: به سهم خود از حضور ارزشمند تک تک دوستانی که در این طرح علاوه بر مشارکت اجتماعی در مسیر توانمندسازی افراد دارای معلولیت گام برداشته­اند، صمیمانه تشکر نموده و برایشان سلامتی آرزومندم.برخی افراد بدون اینکه از ویلچر استفاده کنند، دچار معلولیت هستند و ما وظیفه داریم که با شناخت از نیازهایشان به آنها کمک کنیم.

وی با اشاره به اینکه مناسب سازی معابر جهت حضور معلولین با مشکلات اساسی مواجه است عنوان نمود ما در تدوین قانون جزو کشورهای کاملی می باشم اما متاسفانه در اجرای قانون دچار کوتاهی بوده.

وی ادامه داد در جشن نیمه شعبان با برگزاری جنگ شاد با رویکرد توانمندسازی معلولین ، متاسفانه شاهد حضور حداقل معلولین بوده و این علت اصلی این مسئله عدم امکانات و تجهیزات لازم در شهر و حتی مراکز خدماتی فرهنگی میباشد.

بنده بعنوان دبیر کانون معلولان و عضو کوچ جامعه معلولین حمایت مسئولین منطقه را در این مسیر خواستارم و از شما بزرگواران میخواهم نگاهمان را نسبت به معلولین تغییر داده زیرا این عزیزان نیازمند ترهم نبوده و تنها خواسته آنان ایجاد مناسبات لازم برای عرضه توانمندی و بهره گیری از دانش اساتید می باشد.

در ادامه جلسه طی نامه ای از سوی امینی دبیر کانون معلولان به اعضای هیئت امنا خواستار ایجاد آسانسور و برنامه های آموزشی و فرهنگی در سرای سعادت آباد گردید که تمامی اعضا جهت احداث آسانسور و ایجاد حضور معلولین در تمامی عرصه های آموزشی و فرهنگی موافقت نمودند.

در پایان مراسم ویلچر به هموطن معلول خرمشهری توسط سرای سعادت آباد تقدیم گردید.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید