توقف صادرات گاز مایع به ژاپن | اتاق خبر
کد خبر: 349524
تاریخ انتشار: 19 خرداد 1395 - 20:47
یک مقام مسئول با تایید توقف صادرات گازمایع ایران به ژاپن، گفت: در شرایط فعلی با وجود توقف صادرات گازمایع به ژاپن اما ایران حتی یک تن LPG بدون مشتری ندارد.

اتاق خبر: احمد مهدوی درباره آخرین وضعیت صادرات گاز مایع ایران در دوران پساتحریم، گفت: در شرایط فعلی مشکلات بیمه و تامین کشتی‌های حمل گاز مایع صادراتی ایران تا حدودی حل شده و در مجموع محدودیتی برای صادرات گاز مایع وجود ندارد.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران در پاسخ به پرسش مهر با تایید متوقف ماندن صادرات گاز مایع ایران به ژاپن، اظهار داشت: ژاپن یکی از محتاط ترین کشورها برای لغو تحریم‌های نفتی ایران بوده و ژاپنی ها برای واردات گاز مایع ریسک نمی کنند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه با وجود متوقف ماندن صادرات گاز مایع ایران به ژاپن اما مشکلی برای صادرات این محصول وجود ندارد، اظهار داشت: در حال حاضر مشتریان زیادی برای خرید گاز مایع ایران در بازار وجود دارد و حتی امکان پاسخگویی به نیاز برخی از مشتریان هم در بازار نداریم.

مهدوی با یادآوری اینکه هم اکنون صادرات گاز مایع ایران به دلیل بالا بودن تقاضا در بازار به صورت پیش فروش انجام می شود، تاکید کرد: یکی از مهمترین مشکلات پیش روی برای صادرات گاز مایع تامین کشتی بوده اما در طول چند ماه گذشته و با لغو تحریم ها برخی از خریداران گاز مایع این محصول از طریق کشتی‌های خود بارگیری و دریافت کرده اند.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران در پایان خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی با وجود توقف صادرات گاز مایع به ژاپن اما ایران حتی یک تن LPG بدون مشتری ندارد.

 در حال حاضر با وجود توقف صادرات گاز مایع ایران به ژاپن اما تمامی قراردادهای فروش نفت خام به پالایشگاه‌های این کشور آسیایی برای سال ۲۰۱۶ میلادی تمدید شده است.

علاوه بر این، پس از انجام مذاکرات نفتی ایران با دو شرکت «اینپکس و ماروبنی» ژاپن به منظور سرمایه‌گذاری و مشارکت در طرح توسعه‌ای بخش بالادستی صنایع نفت و گاز ایران، دور جدید فعالیت شرکت‌های ژاپنی در حوزه صنایع پالایش نفت کشور هم آغاز شده است.

همزمان با آغاز فعالیت شرکت JCCP ژاپن پس از ۶ سال توقف در صنعت پالایش نفت ایران، دور جدید مذاکرات با شرکت «جی اس نیپون» ژاپن به منظور مشارکت در طرح کاهش تولید نفت کوره پالایشگاه تبریز آغاز شده است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید