تخفیف نقدی دولت کلمبیا به «جنگل» دنیل رادکلیف | اتاق خبر
کد خبر: 349659
تاریخ انتشار: 20 خرداد 1395 - 08:48
فیلمبرداری داستان بقای یوسی گینزبرگ هفته گذشته در کلمبیا به پایان رسید و تجربه‌ای عالی را برای سازندگانش رقم زد .

به گزارش اتاق خبر، فیلم «جنگل» که به مدت شش هفته در منطقه های بومی توبیا، گوآدوآس و هوندا در کلمبیا فیلمبرداری شد، مشمول تخفیف نقدی ۲۰ تا ۴۰ درصدی دولت این کشور شده که از سوی کمیسیون فیلم کلمبیا اهدا می شود.
کمپانی آرک لایت مسئولیت فروش بین المللی این فیلم را بر عهده دارد و یو تی ای انترتینمنت فیلم گروپ هم حقوق رسمی پخش آن در ایالات متحده را در دست دارد. «جنگل» با نقش آفرینی دنیل رادکلیف، داستان سفری به اعماق جنگل‌های آمازون در بولیوی را تعریف می کند که تبدیل به نبردی برای بقا می شود. توماس کرتشمن، الکس راسل، جوئل جکسون و یاسمین کاسیم از دیگر بازیگران کلیدی این فیلم هستند.
گرگ مک لین که فیلم «وولف کریک» را ساخته بود این فیلم را از فیلمنامه ای نوشته جاستین مونجو کارگردانی می کند و دینا لاستیگ، گری همیلتون از آرک لایت، مایک گابراوی و مک لین تهیه کنندگان آن هستند. تاد فلمن تهیه کننده اجرایی «جنگل» است و اسکرین استرالیا و اسکرین کویینزلند از آن حمایت مالی کرده اند.
کلادیا تریانا، مدیر کمپانی پرومژن کلمبیا که بدنه هدایت کننده کمیسیون فیلم کلمبیاست، درباره این پروژه گفت: «خیلی هیجان زده‌ایم که یک داستان فوق العاده دیگر را اینجا در کلمبیا و در پس زمینه‌های زیبای آن فیلمبرداری می‌کنیم. برنامه اشتیاق دهی رقابتی ما نشان می دهد که زیرساخت های تهیه فیلم کشور در حال تحول و توسعه هستند و موقعیت های بیشتری را برای یک جامعه فیلم جهانی‌تر به وجود می‌آورند.»
سیلویا اشوری، از مسئولان کمیسیون فیلم کلمبیا هم اضافه کرد: «اکوسیستم و لوکیشن های فیلمسازی ما به طور مداوم داستان ها، داستان سراها و استعدادهایی از سراسر دنیا را به خود جذب می‌کنند. کلمبیا دارد یک سال پس از سال دیگر ثابت می کند که یکی از انعطاف پذیرترین موقعیت‌های فیلمبرداری است و ما خیلی خوشحالیم که دنیا دارد ما را کشف می‌کند.» مایک گابراوی اضافه کرد: «کلمبیا از خیلی جهات، کشوری ایده آل برای فیلمبرداری یک پروژه سینمایی است. هزاران لوکیشن متنوع، جغرافیای نفس گیر، مرکزهای شهری، دهکده های جانبی، دست اندرکاران فوق العاده و افراد خبره ای که اینجا حضور دارند، در کنار هزینه کم کار و برنامه یارانه سخاوتمندانه ای که وجود دارد، باعث می شود کلمبیا در صدر لیست من برای لوکیشن های فیلمبرداری باشد. با توجه به اینکه به تازگی فیلمبرداری «جنگل» را آنجا به پایان بردیم، تجربه بسیار شادی کسب کردیم و دنبال فرصتی برای بازگشت به کلمبیا هستیم.»
از وقتی که برنامه مشوق مالی کلمبیا آغاز به کار کرد، ۱۹ پروژه بین المللی وارد این کشور شدند تا از آن به عنوان موقعیت فیلمبرداری استفاده کنند. در این میان هشت پروژه به اتمام رسیدند و تخفیف پولی خود را دریافت کردند. در سال ۲۰۱۵، تعداد ۹ فیلم مشمول این برنامه تخفیف مالی شدند.

باني فيلم

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید