اسناد «بی‌بی‌‌سی فارسی» علیه امام ساختگی و دروغ است | اتاق خبر
کد خبر: 350072
تاریخ انتشار: 22 خرداد 1395 - 04:02
پژوهشگر تاریخ معاصر اسناد منتشر شده از سوی «بی‌بی‌سی‌ فارسی» مبنی بر نامه‌نگاری امام(ره) با رئیس‌جمهور وقت آمریکا را ساختگی دانست و از اساس دروغ خواند.

به گزارش اتاق خبر، خسرو معتضد پژوهشگر تاریخ معاصر سند با اشاره به ادعای واهی «بی‌بی‌سی فارسی» درباره ارتباط امام خمینی(ره) با رئیس‌جمهور وقت آمریکا، گفت: این اسناد ساختگی و دروغ است و اگر چنین سندی موجود بود، سالها پیش آن را منتشر می‌کردند.

وی با بیان اینکه سندسازی یکی از برنامه‌های سازمانهای اطلاعاتی غرب است، اظهار کرد: سازمانهای اطلاعاتی غرب با سندسازی به وجهه و حیثیت شخصیتی لطمه وارد می‌کنند. این‌گونه سندسازیها از گذشته تاکنون وجود داشته است.

این پژوهشگر تاریخ معاصر با اشاره به یک نمونه تاریخی از سندسازی جعلی آمریکاییها، خاطرنشان کرد: زمانی که استالین رهبر شوروی شد برای اینکه به وجهه و اعتبارش ضربه وارد کنند، اسنادی را جعل کردند مبنی بر اینکه که او مأمور تزار بوده، اما با گذشت زمان مشخص شد که این اسناد دروغ و جعلی بوده است. از این گونه اسناد در تاریخ ایران و جهان بسیار ساخته می‌شود. انگلیسیها برای هر کس که بخواهند، سندسازی می‌کنند.

وی با تأکید بر "با روحیه استکبارستیزی‌ای که از امام خمینی(ره) سراغ داشتیم، محال است که به رئیس‌جمهور آمریکا نامه بنویسد،" افزود: امام خمینی(ره) به دو دلیل از آمریکا تنفر داشت؛ اول به‌دلیل حمایت این کشور از رژیم صهیونیستی و دوم به‌خاطر فدرالی کردن ایران بود چرا که امام(ره) شخصی بسیار وطن‌پرست بود.

معتضد یادآور شد: آنچه بیش از هر چیز سبب ناراحتی امام(ره) از آمریکا می‌شد، بحث کاپیتولاسیون بود، چرا که امام در جوانی آن را تجربه کرده بود و می‌دانست که چه پدیده خطرناکی است، بنابراین محال است که امام(ره) به رئیس‌جمهور وقت آمریکا یعنی «کندی» نامه بنویسد.

وی در پایان با اشاره به اینکه درب خانه امام(ره) به‌روی همه باز بود، یاد‌آور شد: افراد مختلفی به خانه امام(ره) رفت و آمد می‌کردند و پیامهایی می‌آوردند اما این بدان معنی نیست که امام(ره) به رئیس‌جمهور آمریکا نامه نوشته است.

منبع: تسنیم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید