دولت عراق از عربستان خواست به مقررات بین المللی پایبند باشد | اتاق خبر
کد خبر: 350810
تاریخ انتشار: 24 خرداد 1395 - 11:48
دولت عراق روز یکشنبه تلویحا از عربستان سعودی خواست به مقررات سازمان ملل پایبند باشد و گفت : دولت های جهان به قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل در خصوص عدم کمک مالی به داعش پایبند باشند.

اتاق خبر - دفتر حیدرالعبادی نخست وزیر عراق به دنبال اعتراف وزارت کشور عربستان به کمک مالی شهروندان این کشور به گروه تروریستی تفکیری داعش در جریان عملیات فلوجه، طی بیانیه ای از دولت های جهان خواسته است به قطعنامه های صادره از شورای امنیت پایبند باشند.
در بیانیه نخست وزیری آمده است که در قطعنامه های شورای امنیت بر 'ضرورت بازخواست افراد و موسساتی که به صورت فردی یا جمعی به گروه های تروریستی از جمله داعش کمک می کنند' تاکید شده است.
وزارت خارجه عراق نیز شنبه شب گذشته ، خواستار توضیح دولت سعودی در خصوص اعتراف وزارت کشور عربستان درباره کمک های مالی شهروندانش به داعش در جنگ فلوجه شد .
'احمد جمال' سخنگوی وزارت خارجه عراق در بیانیه صادره ، از دولت سعودی درخواست کرد که در خصوص اعتراف سخنگوی وزارت کشور عربستان به حمایت های مالی شهروندان این کشور از گروه تروریستی داعش بخاطر عملیات اخیر فلوجه ، توضیح دهد.
وی اضافه کرد که ما منتظر توضیح صریح دولت سعودی در این خصوص هستیم.
سخنگوی وزارت خارجه عراق، این اظهارات را نقض آشکار قطعنامه های شورای امنیت و مخالف اصول حسن همجواری دانست و تاکید کرد که بارها اعلام کرده ایم که جنگ علیه تروریسم باید همه ابعاد آن اعم از منابع مالی ، حمایت های معنوی و فکری تروریسم و افراط گرایی را شامل شود.
'منصور الترکی ' سخنگوی وزارت کشور عربستان روز جمعه گذشته در جریان یک کنفرانس خبری با روزنامه نگاران آمریکایی در واشنگتن که از طریق ویدئو کنفرانس انجام شد، اعتراف کرد که مردم کشورش از داعش در عملیات اخیر حمایت مالی و معنوی کرده اند.
وی ادعا کرده بود که دولت سعودی نمی تواند جلوی این حمایت ها را بگیرد که در پوشش جمع آوری کمک به مردم انجام می شود.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید