ظرفیت پالایش نفت ایران ٧٠ درصد افزایش می‌یابد | اتاق خبر
کد خبر: 350997
تاریخ انتشار: 25 خرداد 1395 - 00:49
ایران در نظر دارد با ١٤ میلیارد دلار سرمایه گذاری، ظرفیت پالایش نفت خام خود را تا چهار سال آینده به سه میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه در روز برساند.

اتاق خبر: ایران قصد دارد در چهار سال آینده ظرفیت پالایش نفت و میعانات گازی خود را ٧٠ درصد افزایش دهد و کیفیت سوخت تولیدی در داخل را بالا ببرد.

عباس کاظمی، مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، اعلام کرد این کشور تا سال ٢٠٢٠ میلادی ظرفیت پالایش نفت خود را از رقم کنونی یک میلیون و ٨٥٠ هزار بشکه به سه میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه افزایش خواهد داد.

وی همچنین اعلام کرد برای ارتقای واحدهای پالایشی در پنج پالایشگاه کنونی، ایران به ١٤ میلیارد سرمایه نیاز دارد.

کاظمی همچنین از آغاز فعالیت پالایشگاه ستاره خلیج فارس در ماه مارس سال ٢٠١٧ میلادی (اسفند ٩٥-فروردین ٩٦) خبر داد.

به گفته کاظمی، پالایشگاههای اصفهان، تبریز، تهران، بندر عباس و آبادان قرار است در سرمایه گذاری ١٤ میلیارد دلاری یاد شده ارتقا یابند.

دولت ایران هزینه نوسازی پالایشگاه آبادان را می پردازد اما برای یافتن اعتبار لازم برای پالایشگاههای دیگر، در تلاش است و برای مشارکت در این برنامه، با پیمانکاران کره ای و ژاپنی مذاکره می کند.

ایران همچنین قصد دارد سه پالایشگاه جدید احداث کند که پالایشگاه بهمن گنو در بندر جاسک با ظرفیت پالایش ٣٠٠ هزار بشکه در روز، پالایشگاه آناهیتا در استان کرمانشاه با ظرفیت پالایش ١٥٠ هزار بشکه در روز، و پالایشگاه پارس با ظرفیت پالایش روزانه ١٢٠ هزار بشکه میعانات نفتی، را در بر می گیرد.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید