کمبود قوانین، یکی از مهمترین مشکلات بخش گردشگری است | اتاق خبر
کد خبر: 351140
تاریخ انتشار: 24 خرداد 1395 - 21:43
نماینده مجلس:
نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز کمبود منابع مالی مشکل بخش گردشگری کشور نیست، بلکه مشکل اصلی کمبود قوانین مناسب برای این حوزه است.

اتاق خبر - محسن کوهکن در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان ، همچنین نبود هماهنگی لازم میان دستگاههای دولتی برای حمایت از گردشگری را از دیگر مشکلات فراروی این حوزه بیان کرد.

وی افزود: لذا همگی بویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید با اتحاد و هماهنگی برای حل مشکلات قانونی سرمایه گذاران حوزه گردشگری تلاش نماییم.
نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس اظهار کرد: تقاضای ما از دولت این است که کارگزاران دولت، تلاش خود را برای ایجاد همگرائی بیشتر بین بخشهای مختلف دولت ایجاد نمایند تا بدینوسیله ضمن تسریع در روند توسعه گردشگری، بخش خصوصی در حوزه گردشگری با اطمینان کامل بسوی سرمایه گزاری در این حوزه گرایش یابد.
وی بابیان اینکه امروزه همگی ما به این نتیجه رسیده ایم که یکی از مهمترین راهبردهای توسعه اقتصادی کشور، صنعت گردشگری است، افزود: این در حالیست که باتوجه به محدودیت منابع مالی دولت، معتقدیم منابع مردمی نقش مهمی در توسعه این صنعت ایفا می کنند.
کوهکن تاکیدکرد: باتوجه به وجود هزاران اثر تاریخی در کشور بویژه در استان اصفهان، بر این نکته معترفیم که برای حفظ میراث فرهنگی نباید تنها به منابع دولت اکتفا کرد بلکه بستر سازی در راستای حضور مؤثر بخش خصوصی، راهکار مناسبی برای حفظ میراث فرهنگی و توسعه گردشگری بشمار می رود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، فریدون اله یاری مدیر این اداره کل نیز تصریح کرد: حضور نماینده لنجان در اداره کل میراث فرهنگی استان، نشان از عزم جدی ایشان و همکارانشان برای توسعه گردشگری، صنایع دستی و حفاظ از میراث فرهنگی این خطه دارد.
وی تصریح کرد: خوشبختانه آثار تاریخی شهرستان لنجان به موقع پایش می شود و امروز ما مشکل اساسی برای مرمت این آثار در شهرستان نداریم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان اظهارکرد: مرمت پل تاریخی «کله» در راستای تشکیل کمیته پایش پل های تاریخی زاینده رود در دستور این اداره کل قرار گرفته و عملیات مرمت این پل تاریخی
بزودی آغاز می شود.
اله یاری همچنین با توجه به گزارش شهرداران شهرهای شهرستان مبنی بر تهیه طرح های جامع گردشگری شهرستان لنجان تصریح کرد: طرحهای جامع گردشگری شهرهای لنجان می تواند در بازنگری طرح جامع گردشگری استان مورد بررسی قرار گیرد.
در این نشست مقرر شد؛ مرمت بنای «چهار برج» شهر باغبادران و پل کله، همچنین حمایت طرح های گردشگری شهرهای باغبادران، بامشاد، چرمهین و سده لنجان در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان قرار گیرد.
همچنین مقرر شد مسائل و مشکلات قانونی در حوزه گردشگری توسط کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان احصاء و برای بحث و بررسی در مجلس شورای اسلامی، به نمایندگان مجلس ارائه شود.
تصویب طرح برگزاری همایش سرمایه گذاری در صنعت گردشگری و معرفی فرصت های گردشگری شهرستان لنجان از دیگر نتایج این نشست بود.
استان اصفهان با بیش از 22 هزار بنا و اثر تاریخی که یکهزار و 850 مورد آن به ثبت ملی و چهار اثر آن به نام های میدان امام (ره)، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع به ثبت جهانی رسیده است، کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی می باشد.
اصفهان همچنین با برخورداری از جاذبه های طبیعی سرسبز و کویری در غرب و شرق استان، گردشگران داخلی و خارجی را به خود جلب می کند.

ایرنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید