سایه نظارت سازمان امنیت ملی آمریکا بر اینترنت اشیا | اتاق خبر
کد خبر: 351250
تاریخ انتشار: 25 خرداد 1395 - 19:23
سازمان امنیت ملی آمریکا در حال بررسی امکان گردآوری اطلاعات از تجهیزات متصل به اینترنت، از جمله دستگاه های پزشکی تنظیم ضربان قلب و تجهیزاتی از این دست است.

اتاق خبر - از رویترز، رییس این سازمان در یک کنفرانس فنی نظامی در واشنگتن اعلام کرد با وجود این که ممکن است راه های ساده تری هم برای ردگیری تروریست ها وجود داشته باشد، این سازمان به گردآوری اطلاعات از طریق اینترنت اشیا علاقمند است.
در حال حاضر سازمان امنیت ملی این موضوع را به عنوان یک برنامه تحقیقاتی بررسی می کند، اما در هر حال تمرکز آن بر گردآوری اطلاعات در رابطه با تجهیزاتی است که معمولا توسط تروریست ها و مجرمین مورد استفاده قرار می گیرد.این سازمان با تجهیزات متداول در بین کاربران عادی کاری ندارد.
پیش از این رییس سازمان جاسوسی آمریکا نیز گفته بود، ممکن است سازمان های اطلاعاتی و جاسوسی از اینترنت اشیا به منظور شناسایی، تحت نظر گرفتن، ردگیری، موقعیت یابی و هدف گیری افراد به منظور جذب در سازمان یا دسترسی به اطلاعات شخصی و کنترل شبکه های کامپیوتری بهره برداری کنند.
رییس سازمان امنیت ملی گفت ممکن است در آینده ای نزدیک، تحت نظر گرفتن تجهیزات پزشکی از جمله دستگاه های کنترل ضربان قلب، به یکی از اولویت های این سازمان بدل شود. وی تایید کرد که در حال حاضر هیچکدام از کارکنان این سازمان از تجهیزات پزشکی متصل به اینترنت اشیا استفاده نمی کنند، با وجود این در صورت نیاز، سازمان باید مجوز استفاده از چنین تجهیزاتی را صادر کند، به ویژه این که این دستگاه ها در مقابل هکرها آسیب پذیر هستند و استفاده از آن ها نگرانی های امنیتی جدی را به دنبال دارد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید