روزی آرام برای شورای شهر | اتاق خبر
کد خبر: 351270
تاریخ انتشار: 25 خرداد 1395 - 20:34
درخواست برای برگزاری جلسات مشترک برای کاهش آلودگی هوا و انتقاد از نتیجه پرونده خون های آلوده از مهمترین تذکرات اعضای شورای شهر بود.

به گزارش اتاق خبر، مهدی چمران در جلسه علنی روز سه شنبه ضمن تبریک قهرمانی پیروزی تیم ملی کشتی ایران در مسابقات جام جهانی، گفت:‌ اقدام اخیر سازمان ملل برای خروج عربستان از کشورهای ناقض حقوق کودک را به دلیل دلارهای نفتی محکوم می کنیم.

در ادامه، احمد دنیامالی رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران با اشاره به آغاز فصل گرما و مشکلات آبی که در این فصل ایجاد می شود، گفت: در فصل تابستان موضوع آب یکی از نگرانی های اصلی پایتخت نشینان است که امیدواریم با اطلاع رسانی های به موقع در خصوص صرفه جویی آب، امسال کمتر به مشکل بربخوریم.

وی ادامه داد: شبکه تهران در این حوزه ورود خوبی داشته و امیدواریم با آموزشهای درست، در مصرف آب صرفه جویی شود.

وی در ادامه با اشاره به مصوبات اخیر دولت در حوزه آلودگی هوا، گفت: در حال حاضر که دولت ورود خوبی به موضوع آلودگی هوا داشته است، کمیسیون سلامت و محیط زیست نیز مشکلات قانونی را احصاء کند تا در فصل تابستان و پیش از آغاز فصل پاییز و زمستان که اوج آلودگی هوا است، جلسات مشترک برگزار شود و شرایط جوی بهتری را داشته باشیم.

غلامرضا انصاری نیز در این جلسه با اشاره به فوت پدر شعر انقلاب حمید سبزواری درخواست کرد: یکی از خیابان های اطراف دانشگاه تهران مانند خیابان حجاب را به نام این شاعر ارزشمند نامگذاری کنند.

چمران از کمیته نامگذاری شورا درخواست کرد که این موضوع را پیگیری کند.

در ادامه علی صابری عضو کمیسیون برنامه بودجه با اشاره به روز جهانی انتقال خون گفت: امیدواریم هیچ خون آلوده ای سبب بیماری مهلک در دنیا نشود.

وی با اشاره به پرونده خون های آلوده، گفت: کسانی که ناخواسته و به دلیل محرومیت های مادرزادی مجبور به استفاده از فرآورده های آلوده خونی شده اند، دشمن و خصم نیستند و سیستم اداری دولتی پیروزی بر این افراد را پیروزی نداند. زیرا بردن ملت پیروزی محسوب نمی شود.

وی با اشاره به وعده های وزیر بهداشت در خصوص خون های آلوده، گفت: به جای آنکه این مشکل برطرف بشود، وضعیت بدتر شد و مردم زیان بیشتری دیدند.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید