حمایت از افراط گرایان و تروریست ها عامل بی ثباتی است | اتاق خبر
کد خبر: 351882
تاریخ انتشار: 27 خرداد 1395 - 14:38
نماینده مجلس ترکیه:
اکمل الدین احسان اوغلو دبیرکل پیشین سازمان همکاری اسلامی و نماینده فعلی مجلس ترکیه در دیدار با سفیر ایران در آنکارا، حمایت از افراط گرایان و تروریست ها را عامل بی ثباتی در منطقه دانست.

اتاق خبر - محمد ابراهیم طاهریان سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنکارا روز چهارشنبه در محل مجلس ملی این کشور با اکمل الدین احسان اغلو، نماینده حزب مخالف حرکت ملی دیدار کرد.
در این ملاقات که در محل مجلس ملی حمهوری ترکیه صورت گرفت احسان اوغلو با اشاره به نقش مهم و جایگاه تاثیر گذار سازمان همکاری اسلامی و پتانسیل های موجود در آن خواستار تعامل هر چه بیشتر میان اعضای این سازمان و جلوگیری از اعمال نظر و نفوذ برخی کشورهای عضو که در مسیر اهداف دشمنان اسلام حرکت می نمایند در ارکان تصمیم گیری و تصمیم سازی این تشکل مهم اسلامی گردید.
وی با اشاره به موج اسلام هراسی غرب علیه مسلمانان گفت: متاسفانه از سوی افراطیون و تروریست ها چهره ای خشن از اسلام در جهت منافع غرب ترویح و تبلیغ می گردد. لذا برای مقابله موثر و مبارزه با اسلام هراسی باید کشور های اسلامی به طور متحد چهره اصیل رحمانی دین مبین اسلام را تبین و به جهانیان معرفی کنند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران هم در این دیدار با اشاره به ضرورت برقراری وحدت میان امت اسلامی با توجه به شرایط بحرانی منطقه گفت : سازمان همکاری اسلامی نقش مهمی در برقراری و ایجاد ثبات، مبارزه با تروریسم و افراط گرایی و معرفی اسلام در منطقه و جهان دارد. بر این اساس کشور های مسلمان باید مشترکا و بدون جهت گیری خاص و یا تاثیر پذیری از برخی کشورهای که سیاست های دشمنان اسلام را تعقیب می نمایند، در راستای نقش آفرینی موثر برای مبارزه هماهنگ با افراط گرایی، تروریسم و تبین چهره اسلام ناب محمدی(ص) گام بردارند.
طاهریان حفط تمامیت ارضی کشور های منطقه خصوصا سوریه و عراق را یک ضرورت عنوان و تاکید کرد: راه حل و امکان برون رفت از بحران سوریه قطعا سیاسی است و حمایت از افراطیون و تروریست ها عامل بی ثباتی ، افزایش بحران و توسعه ناامنی برای منطقه ، جهان است.
وی خاطر نشان کرد: ثمره تلخ و نتیجه تصمیمات غلطی که از سوی برخی برای حمایت از تروریسم وتوسعه افراط گرایی اتخاذ می گردد، دیر یا زود گریبان حامیان جنایتکاران را خواهد گرفت.
سفیر ایران با اشاره به هدف گذاری 30 میلیارد دلاری میان ایران و ترکیه لزوم همکاری همه ارگانهای سیاسی اقتصادی به ویژه مجالس دو کشور برای تسهیل قوانین مورد نیاز را حائز اهمیت برشمرد.
اکمل الدین احسان اغلو بمدت 10 سال، از ژانویه 2005 تا ژانویه 2014 دبیرکل سازمان همکاری اسلامی بوده است.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید