مالزی پیشنهاد تعیین فرستاده ویژه در امور سوریه را رد کرد | اتاق خبر
کد خبر: 351909
تاریخ انتشار: 27 خرداد 1395 - 18:12
مالزی فرستاده ویژه در امور سوریه برای کمک به سازمان همکاری اسلامی به منظور حل و فصل بحران در این کشور تعیین نمی کند.

اتاق خبر - وزارت امور خارجه مالزی روز پنجشنبه اعلام کرد پیشنهاد ایجاد پست فرستاده ویژه در امور سوریه برای کمک به سازمان همکاری اسلامی به منظور حل و فصل مناقشه در این کشور را مطرح نمی کند.
براساس گزارش خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، 'رزال مریکان ناینا مریکان' معاون وزیر امور خارجه مالزی گفت: این پیشنهاد یک موضوع ساده نیست و انجام آن به حل و فصل مناقشه در سوریه که در پنج سال گذشته باعث مرگ بیش از 250 هزار غیرنظامی شده است، کمک نمی کند.

با این حال، وی گفت: مالزی به ادامه نظارت بر تحولات در جنگ سوریه متعهد است ... و به دنبال راه حلی برای این بحران است که مورد قبول همه طرف ها باشد.
وی این موضوع را زمانی مطرح کرد که به سئوال یک سناتور در دیوان نگارا (مجلس سنا) مالزی پاسخ می داد.
'محمد نور موناتی' نماینده سنا پیشنهاد کرده بود دولت مالزی پست فرستاده ویژه در امور سوریه را برای تلاش به منظور کمک به حل و فصل مناقشه در این کشور ایجاد کند.
معاون وزیر خارجه مالزی در پایان این نشست نیز گفت که تاکنون در مجموع 79 مهاجر سوریه به مالزی آمده اند و 500 نفر دیگر تا پایان امسال به این کشور منتقل می شوند.
این در حالی است که چین فروردین ماه امسال 'شیه شیائویان' سفیر سابق و دیپلمات کهنه کار خود در ایران را به عنوان فرستاده ویژه برای حل بحران سوریه تعیین کرد تا نقش فعال تری در امور خارمیانه ایفا کند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید