ما هم مخالف ورود پناهندگان هستیم | اتاق خبر
کد خبر: 351968
تاریخ انتشار: 28 خرداد 1395 - 02:13
رهبر حزب مخالف استرالیا:
در حالی که حزب حاکم استرالیا پیشاپیش مقررات سخت گیرانه ای را علیه پناهجویان وضع کرده است، رهبر حزب مخالف این کشورنیز ، شایعه ها درباره موافقت حزبش با ورود پناهندگان را رد کرد.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، روزنامه دیلی تلگراف روز پنجشنبه با انتشار مقاله ای از سیاست های حزب کارگر انتقاد کرد ونوشت این حزب آخرین باری که بر سر قدرت بود، به پناهجویان روادید دایمی می داد، اما حزب حاکم این مقررات را تغییر داد وازسال 2014 صدور روادید سه ساله برای پناهندگان را آغاز کرد.
روزنامه دیلی تلگراف مدعی شد حزب کارگر اگر درانتخابات سراسری استرالیا در دوم ژوئیه (12 تیر) به پیروزی برسد، برای پناهندگان فرش قرمز پهن خواهد کرد.
'بیل شورتن' رهبر حزب کارگر، امروز در گفت و گو با خبرنگاران ضمن رد این ادعا، با اشاره به حزب حاکم لیبرال گفت: این همان حزب لیبرال قدیمی است که می کوشد با دروغ های همیشگی اش، کارزار وحشت را زنده نگه دارد.
وی تاکید کرد حزب لیبرال سیاست توقف قایق های پناهجویان را در پیش خواهد گرفت و اجازه نخواهد داد 'قاچاقچیان انسان به کسب و کار خود بازگردند.'
ورود انبوه پناهجویان به استرالیا در دولت حزب کارگر، یکی از موضوعات داغ در انتخابات سال 2013 بود که باعث سرنگونی دولت شد. این حزب، اکنون می گوید سیاست سخت گیرانه دولت کنونی را علیه مهاجران ادامه خواهد داد و از جمله، از ناوهای نظامی برای جلوگیری از ورود شناورهای حامل پناهجویان به آب های استرالیا استفاده خواهد کرد.
با این حال، حزب کارگر قصد دارد صدور روادیدهای سه ساله که ابتکار دولت کنونی است را در صورت رسیدن به قدرت، لغو کند.
دولت کنونی، با پرداخت مبالغی به دو کشور 'نائورو' و 'پاپوئا گینه نو' در اقیانوسیه، از آنان خواسته است که میزبان پناهجویانی باشند که به مقصد استرالیا آمده بودند.
حزب کارگر قول داده است که در صورت پیروزی درانتخابات، با نماینده عالی سازمان ملل در امور پناهندگان برای جا به جایی و اسکان مجدد پناهجویان از این دو کشور اقیانوسیه ای رایزنی کند. هرچند نه دولت و نه حزب کارگر حاضر نیستند پناهجویان یادشده به خاک استرالیا وارد شوند.
در استرالیا، حزب سبز که معمولا آرای کمتری دارد، وعده داده است سیاست های دوستانه تری با پناهجویان داشته باشد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید