ثابت شد رستمی از وزنه بردار روس شایشته تر است | اتاق خبر
کد خبر: 352124
تاریخ انتشار: 28 خرداد 1395 - 23:01
شهنازی:
دبیر کل کمیته ملی المپیک: تبدیل شدن مدال برنز المپیک رستمی به نقره می تواند دوپینگ روحی خوبی برای این ورزشکار باشد و او شایستگی این اتفاق خوب را داشت.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، شاهرخ شهنازی درباره تبدیل شدن مدال برنز  المپیک کیانوش رستمی به نقره بیا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد: کنترل دوپینگ یکی از سیاست‌های IOC است و بر اساس روش جدید، تست‌های تعداد زیادی از قهرمانان  المپیک پکن و لندن را مورد بررسی قرار دادند. این اتفاق خوب یعنی تبدیل شدن مدال برنز رستمی به نقره که بر اساس همین سیاست بود. البته فکر می‌کنیم هشداری می‌تواند برای تمام ورزشکارانی باشد که در رشته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی مختلف در  المپیک ریو شرکت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند.

او ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داد:  IOC  در آینده نیز سیاست خود را تکرار خواهد کرد. از این رو تمام ورزشکارانی که در  المپیک شرکت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند باید مراقب باشند، زیرا IOC به دنبال این است تا ورزش پاک را توسعه دهد و ایران هم خو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شبختا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نه همیشه از این موضوع استقبال کرده است. در این میان باید به رستمی تبریک گفت و نشان داد که کسی که بالاتر از او قرار گرفته بود با دوپینگ مدال نقره را به دست آورده بود و اکنون ثابت شد رستمی از  و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ز‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ روس شایسته تر است. این اتفاق می‌تواند دوپینگ روحی برای رستمی باشد تا بتواند در  المپیک ریو قوی‌تر حرکت کند.

دبیر کل کمیته ملی المپیک با اشاره به این که مدتی قبل رستمی موفق به شکستن رکورد جهان شد، گفت: رستمی شایستگی این اتفاقات خوب را دارد. او سال‌ها و با کمک فدراسیون زحمت کشیده و تحت تمرینات سخت تلاش کرد تا سطح کیفی خود را ارتقا دهد. کمیته ملی المپیک قطعا از این و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ز‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حمایت می‌کند و اتفاقات خوبی که برای او رخ داده می‌تواند به این و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ز‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کمک کند تا در  المپیک ریو نیز کار بزرگی را انجام دهد.

او  در مورد این که نام هیچ و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ز‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ایرانی در میان نفراتی که تست دوپینگشان مثبت اعلام شده وجود ندارد، تصریح کرد: خدا را شکر که نام هیچ و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ز‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ایرانی در میان دوپینگی‌های المپیک لندن نیست. این نشان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد که ایران در آن دوره و در بحث کنترل دوپینگ خوب عمل کرده است.

شهنازی در مورد وضعیت تخصیص بودجه کمیته ملی المپیک نیز، افزود: سازمان مدیریت و بر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ریزی مجوز آن را فرستاده است و در حال‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پیگیری هستیم، اما پروسه تخصیص بودجه باید طی شود که آن هم چند روزی زمان می‌برد. البته باید از آقای نوبخت نیز تشکر کنم. حدس می زنم با توجه به جلسه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای که با آقای جهانگیری داشتیم و قول‌هایی که داد هماهنگی‌هایی میان این دو نفر به وجود آمد. در کل سازمان مدیریت و بر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ریزی خوب عمل کرد و امیدوارم که تخصیص بودجه هم به موقع باشد.

او با ابراز رضایت از لباس‌های کاروان ایران در المپیک ریو، بیا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد: به همراه آقای هاشمی بازدیدی را از لباس‌هایی که به دستمان رسید داشتیم. هیچ مشکلی وجود نداشت و راضی بودیم. در مورد مراسم رونمایی از لباس‌ها نیز در حال بررسی هستیم و زمانی که روز آن را مشخص کردیم اطلاع رسانی خواهیم کرد.

انتها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پیا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌م/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید