رسوایی جدید روسیه در‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ رابطه با پنهان کردن دوپینگ ورزشکاران | اتاق خبر
کد خبر: 352524
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1395 - 06:13
یک منبع آگاه اعلام کرد مسئولان ضد دوپینگ روسیه در زمان المپیک لندن از فدراسیون شنای این کشور خواستند در مقابل پرداخت پول، از آزمایش نمونه‌های شناگران جلوگیری کند.

به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گزارش ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، گفته شده رودچنکوف، رییس پیشین آزمایشگاه ضد دوپینگ روسیه و کامائف، رییس آژانس ضد دوپینگ این کشور در سال 2011 چندین بار با رییس فدراسیون شنای روسیه جلسه گذاشته است و از او خواستند تا سالی 45 هزار دلار پرداخت کند و تا تست دوپینگ از شناگران گرفته نشود.

البته این ادعا از سوی فدراسیون رد شده است. این آخرین اتهامات منتشر شده در‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ رابطه با دوپینگ سیستماتیک در روسیه بوده است.

کامائف در ماه فوریه درگذشت اما رودچنکوف هنوز فعالیت ورزشی دارد و اخیرا نیز رسوایی‌هایی درباره دوپینگ در  المپیک سوچی را منتشر کرد.

فینا بعد از منتشر شدن این اتهامات در بیانیه‌ای اعلام کرد: این اتهامات جدی هستند اما از هر کسی که شواهدی دارد، می‌خواهیم آنها را ارائه دهد. از مقامات می‌خواهیم اقدامات انضباطی لازم را سریعا انجام دهند. فینا (فدراسیون جهانی شنا) تمام تلاش خود را برای مقابله با دوپینگ انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد تا از ورزشکاران پاک حمایت شود.

وادا (آژانس جهانی ضد دوپینگ)  نیز اعلام کرده است اطلاعات مربوط به این اتهامات را به کمیته‌ بازرسی خود می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد.

چند روز پیش نیز فدراسیون جهانی د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نی اعلام کردند محرومیت فدراسیون د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نی روسیه پابرجا خواهد ماند و ورزشکاران روسیه از این کشور نمی‌توانند در  المپیک شرکت  کنند.

انتها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پیا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌م/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید