شهرستان های موفق در توسعه کشت گلخانه ای تشویق می شوند | اتاق خبر
کد خبر: 352654
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1395 - 14:03
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: شهرستان هایی که نسبت به سهم مشخص شده برای توسعه کشت های گلخانه ای عملکرد مطلوبی دارند، تشویق می شوند.

اتاق خبر: علی اشرف منصوری در بیست و دومین جلسه بررسی پیشرفت فیزیکی توسعه کشت های گلخانه ای و قارچ خوراکی با اشاره به اینکه در جلسه قبل مقرر شده بود که نسبت به برگزاری نشستی مشترک با صادرکنندگان و مدیران در خصوص تسهیل صادرات محصولات تولیدی گلخانه ها اقدام شود، گفت: در حال حاضر حجم صادرات به میزان قابل توجهی در حوزه کشاورزی کاهش یافته، از این رو لازم است که در این زمینه کار اصولی و کاربردی صورت بگیرد.

وی با اشاره به اینکه مقرر شده بود که طرح های موجود در بانک ها تعیین تکلیف شود و طرح هایی که قابلیت استفاده از اعتبارات تلفیقی را دارند، بانک کشاورزی با قید فوریت نسبت به اخذ مسدودی آن ها اقدام کند، ادامه داد: اکنون تمامی طرح ها در اختیار مدیران شهرستانی قرار گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران تأکید کرد: در بحث توسعه کشت های گلخانه ای برای شهرستان های پیشوا، ورامین و ری بیشترین سطح ها مشخص شده است اما کمترین عملکرد از آن ها دیده شده که باید این شهرستان ها در این خصوص پاسخگو باشند.

منصوری تأکید کرد: قرار نیست که در جلسات حرف های تکراری بیان شود؛ هر مسئولیتی که به مسئولان سپرده می شود موظف هستند که به درستی کار را انجام دهند، در غیر این صورت باید پاسخگو باشند.

وی تصریح کرد: متأسفانه برای توسعه کشت های گلخانه ای در شهرستان ری فرهنگ سازی های لازم انجام نشده است همچنین در شهرستان ورامین نیز به تناسب ظرفیتی که برای آن ها مشخص شده، عملکرد بسیار ضعیف است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: با یک ارزیابی سه ماهه شهرستان هایی که نسبت به سهم مشخص شده برای  توسعه کشت های گلخانه ای عملکرد مطلوبی از لحاظ پروانه تأسیس، پرداخت و معرفی به بانک ها، و ... دارند و شهرستان هایی که میزان خود اجرایی آن ها بیشتر است، باید تقدیر شوند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید