همراه اول تجربه های خود درحادثه شهران را دراختیاردیگر اپراتورها قرار می دهد | اتاق خبر
کد خبر: 352735
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1395 - 20:07
شرکت ارتباطات سیار ایران(همراه اول) اعلام کرد، آمادگی دارد تجربه های کسب شده خود از بحران واقعی منطقه شهران را در اختیار سایر اپراتورهای تلفن همراه کشور قرار دهد.

اتاق خبر - به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول در گزارشی جزییاتی از عملیات موفق و پیچیده خود را برای برطرف کردن مشکل ارتباطی منطقه شمال غرب تهران تشریح کرد.
همراه اول در این گزارش تاکید دارد که بلافاصله و پس از دریافت مجوز امکان فعالیت در منطقه حادثه دیده، عملیات فیبرکشی هوایی به طول 2 کیلومتر آغاز و بتدریج از ساعت 16، عادی شدن سایت های منطقه شروع و تا قبل از فرا رسیدن زمان افطار، کل سایت های منطقه عادی شد.
گزارش مذکور می افزاید: مشکل ارتباطی حدود 350 هزار مشترک از 500 هزار مشترک در معرض مشکل منطقه شمال غرب، با توجه به اینکه پیش از این، با طرح «پایداری شبکه در شرایط اضطراری»، در مانورهای مختلف چنین رویدادهایی پیش بینی شده و آمادگی لازم وجود داشت، در طول مدت وقوع حادثه تا صدور مجوز شروع عملیات، از طریق ایجاد خطوط ارتباطی رادیویی جدید برای سایت های پیرامونی منطقه مذکور، بتدریج برطرف شد که البته در مدت زمان نرمال سازی وضعیت سایت های منطقه شمال غرب، به طور میانگین حدود 90 هزار نفر از مشترکان همراه اول در منطقه مذکور، از طریق رومینگ ملی از تلفن همراه خود استفاده کردند.
همراه اول، بابت بروز مشکل ارتباطی برای مشترکان خود در منطقه شمال غرب تهران، از آن ها عذرخواهی و تصریح کرده است با توجه به اینکه حوضچه اصلی و مرکزی خطوط انتقال فیبرنوری مرکز شهید کاظمیان سرویس دهنده به این اپراتور در محل انفجار صورت گرفته واقع بود، تجهیزات مربوط به اپراتورهای دیگر در آن نقطه نبوده و در نتیجه صدمه ای ندیده که همراه اول آماده است تجربه های خود را در این حادثه در اختیار دیگر اپراتورها قرار دهد.
روز جمعه گذشته و در پی وقوع انفجار لوله انتقال گاز در منطقه شهران تهران، که منجر به قطع کامل خطوط انتقال اصلی و جایگزین فیبر نوری شد ارتباطات مشترکان اپراتور اول در منطقه شمال غرب تهران دچار مشکل شده بود.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید