آلمان و امارات روابط تجاری خود را گسترش می‌دهند | اتاق خبر
کد خبر: 352988
تاریخ انتشار: 31 خرداد 1395 - 15:13
۲۵ درصد از حجم کل تجارت بین کشورهای عربی و آلمان در سال ۲۰۱۵ به کشور امارات اختصاص دارد و آلمان ششمین شریک بزرگ تجاری این کشور است.

اتاق خبر: احمد احمد بن عبدالعزیز الشهی، مشاور وزیر اقتصاد کشور امارات متحده عربی و «فلیکس نیوگارت» مدیرعامل شورای مشترک صنعت و بازرگانی آلمان و امارات برای تقویت روابط اقتصادی دو کشور امارات متحده عربی و آلمان و همچنین توسعه مشارکت در حوزه‌های تجاری بین این دو کشور راه‌های مختلف را بررسی کردند.

دو طرف طی ملاقاتی که در شهر دبی انجام شد، بر روابط برجسته اقتصادی دو کشور امارات و آلمان تاکید کردند و گفتند که این روابط باید در جهت کمک به توسعه هر دو کشور باشد.

در این دیدار طرف اماراتی گفت که رشد قابل توجهی در روابط بین کشور وی و آلمان طی سال‌های گذشته دیده می‌شود و امارات متحده عربی بزرگترین شریک تجاری آلمان در حوزه کشورهای عربی محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: ۲۵ درصد (معادل ۵۲ میلیارد یورو) از حجم کل تجارت بین کشورهای عربی و آلمان در سال ۲۰۱۵ به کشور امارات اختصاص دارد و آلمان ششمین شریک بزرگ تجاری امارات متحده عربی است.

در این نشست مشاور وزیر اقتصاد کشور امارات گفت: تجارت خارجی غیرنفتی بین دو کشور در سال ۲۰۱۵، در مقایسه با سال قبل از آن ۳ درصد رشد داشته است و به حدود ۱۵.۵ میلیارد دلار رسید.

«فلیکس نیوگارت» مدیرعامل شورای مشترک صنعت و بازرگانی آلمان و امارات نیز در این دیدار تأکید کرد که امارات متحده عربی بازاری بسیار مهم برای اقتصاد آلمان به شمار می‌رود و صادرات آلمان به این کشور در سال ۲۰۱۵ رشدی ۱۶ درصدی نسبت به سال قبل از آن داشته است که این رقم، افزایش قابل توجهی را نشان می‌دهد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید