محورهای مهم سخنان رئیس جمهوری در دیدار ورزشکاران | اتاق خبر
کد خبر: 352995
تاریخ انتشار: 31 خرداد 1395 - 15:45
رئیس جمهوری در ضیافت افطار با ورزشکاران با تشریح نکات مهمی در مورد قهرمانان دیپلماسی در عرصه جهانی تاکید کرد باید برای رسیدن به قله‌‌ها تدبیر کنیم و در کنار این تدبیر در زندگی و روزهای سخت با امید حرکت کنیم و این امید است که می‌تواند جامعه‌ای را به همه نق

اتاق خبر - حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی شامگاه یکشنبه در ضیافت افطاری با ورزشکاران ضمن تاکید بر پرهیز از غرور کاذب و مأیوس شدن هنگام پیروزی و شکست در صحنه ورزش گفت: خوشحالیم در کشوری زندگی می‌کنیم که جوانان ما در علم و دانش افتخارات فراوانی می‌آفرینند و در دنیای دیپلماسی نیز پهلوانان بزرگی که از قدرت علمی، فنی و حقوقی برخوردار هستند، می توانند در یک معرکه بزرگ جهانی وارد شده و با موفقیت از آن خارج شوند.
مهم ترین محورهای سخنان رئیس جمهوری به شرح زیر است:
** اگر روزی در میادین ورزشی شکست خوردیم این شکست نباید ما را مأیوس کند و اگر پیروز شدیم نیز نباید این پیروزی باعث غرورمان شود و هر پیروزی باید پله‌ای برای صعود و حرکت بالاتر باشد.
** ورزش همگانی اساس و پایه است اما از طرفی دیگر ورزش قهرمانی می‌تواند مشوق نسل جوان ایران برای ورزش همگانی باشد.
** بازی‌ها و ورزش‌های قهرمانی و حرفه‌ای باعث خلق افتخارات ملی و تبلیغ و معرفی هویت و فرهنگ کشورمان به دنیا می‌شود مخصوصاً ورزش‌هایی که با اخلاق توأم باشد، بزرگترین تبلیغ برای یک ملت محسوب می‌شود.
** ورزش قهرمانی اگر توأم با اخلاق اسلامی و انسانی باشد می‌تواند همه تبلیغاتی را که در زمینه ایران‌هراسی در دنیا به راه انداخته‌اند، از بین برده و چهره واقعی ایران و ایرانی را به جهانیان معرفی کند.
** در هر صحنه و رشته‌ای که نمایندگان ملت ایران پیروز می‌شوند، این به مفهوم پیروزی همه ملت ایران است.
** سرتاسر تاریخ ملت ایران سرشار از غرور و افتخارات تاریخی است.
** ملت ایران هیچ گاه چهره‌های بزرگی همچون بابایی‌ها، ستاری‌ها، همت‌ها، باکری‌ها و باقری‌ها را فراموش نخواهد کرد و همواره به قهرمانان بزرگ تاریخی خود افتخار می‌کند.
** ورزش گاهی از یک ملت تبلیغی می‌کند که چه‌بسا هزاران ساعت تبلیغات مکتوب و تصویری نیز از انجام آن ناتوان باشد.
** افتخارآفرینی ورزشکاران کشور در میادین جهانی نه تنها باعث غرور و افتخار ملت ایران می‌شود، بلکه سایر ملت‌ها نیز به آن افتخار می‌کنند.
** جمهوری اسلامی ایران از یک ویژگی خاصی برخوردار است که شاید کمتر کشور در جهان دارای آن باشد و آن افتخارآفرینی بانوان و زنان قهرمان ورزشکار کشورمان در صحنه‌های ورزشی با الگوی اسلامی است.
** رعایت الگوی اسلامی از طرف بانوان ورزش کشورمان از یکسو افتخاری برای ما در دنیای اسلام است و از سوی دیگر افتخاری برای ایستادگی بر مبنای فرهنگ و هویتمان محسوب می‌شود.
** برای دستیابی به اهداف والای ملی، باید با بهره گیری از نظرات و دیدگاه های صاحبنظران ، برنامه‌ریزی انجام گیرد و از تصمیمات خلق الساعه پرهیز شود.
** باید برای رسیدن به قله‌‌ها تدبیر کنیم و در کنار این تدبیر در زندگی و روزهای سخت با امید حرکت کنیم و این امید است که می‌تواند جامعه‌ای را به همه نقاط مطلوب و اهداف والا برساند.
** افتخارات ملی باعث ایجاد و تقویت امید و غرور یک ملت می شوند.
** باید بیشتر به فکر آموزش، پرورش و ورزش باشیم؛ چرا که توجه به این سه امر می‌تواند جامعه را از آسیب‌ها، معضلات و افسردگی نجات دهد و همواره غرور ملی در صحنه جهانی برای کشور حائز اهمیت است.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید