بنز E یا ولوو V90 ،کدام بهتر است؟ (+عکس) | اتاق خبر
کد خبر: 353063
تاریخ انتشار: 31 خرداد 1395 - 21:44
چهار ماه از ورود ولوو مدل V90 به بازار می‌گذرد، اما اخبار حول مرسدس سری E هنوز خیلی داغ‌تر است و هنوز حرارت از آن بلند می‌شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از "کار اسکوپ"، هدف‌گذاری این خودوسازها از ساخت این دو مدل خودرو نزدیک کردن نمونه‌هایی به مدل‌های "تورینگ" سری 5 "بی ام و"، مدل "اوانت A6" خودروسازی "آ ئو دی" و "اسپورت بریک XF " جگوار در کلاس خودروهای استیشن است.

این خودروها با وجود شباهت زیاد هر کدام به شیوه خود نظر مشتریان را جلب کرده و سهمی از بازار را کسب می‌کنند.

بنز E و ولوو V90

ترجیح یک خودرو استیشن به یک سدان نشان می‌دهد که مشتری در الویت و هدف‌گذاری خود به دنبال فضای بیشتر است. استسشن کلاس E بنز در این زمینه می‌تواند حدود 670 لیتر فضا را با وجود صندلی‌های پشتی، و یک هزار و هشتصد و بیست لیتر فضا را در صورت تا کردن این صندلی‌ها در اختیار مشتریان قرار دهد. این درحالیست که در مدل 5 صندلی این خودرو 25 لیتر فضای کمتر به مشتری ارائه می‌شود.

رقیب سوئدی این خودرو در این زمینه یک اصل مهم را از دست داده است. فضای بار این خودرو 560 لیتر بوده که در صورت گسترش آن با تا کردن صندلی‌ها به یک هزار و 526 لیتر خواهد رسید. این خودرو نه تنها از این نظر در پشت سر بنز قرار می‌گیرد بلکه از نظر کاربردی بودن کمتر از اجداد خود مانند مدل‌های V70، با حجم 636 و یک هزار و 600 لیتر نشان می‌دهد.

بنز E و ولوو V90

اما V90 ولوو از ویژگی‌ها و گزینه‌های زیاد و طولانی برخوردار است که به ادعای ولوو توسعه‌یافته‌ترین و استانداردترین مجموعه امنیتی محسوب می‌شود. در این بسته V90 ولوو قادر به شناسایی حیوانات بزرگ در مسیر است.

این مجموعه به سامانه کاهش‌دهنده لغزش در پیچ‌ها، نگه‌دارنده بین خطوط، هشداردهنده نسبت به حرکت‌های غیرمعمول و ناگهانی، هشداردهنده فواصل نسبت به موانع و خودروها، هوشمند کردن راننده نسبت به علایم و تابلوهای رانندگی، سامانه کنترل کروز تطبیقی و سامانه کمک راننده شبه خودکار مجهز شده است.

در آن سو بنز اما در سریE   استیشن به یک سامانه پایلوت مجهز شده که این امکان را ایجاد می‌کند تا پارک از راه دور را به راحتی انجام دهد. سیستم مرسدس اجازه می‌دهد تا راننده ماشین را در یک فضای تنگ جابه‌جا کرده و همچنین خودرو را به‌منظور اجتناب از برخورد با موانع از راه دور هدایت کند.

بنز E و ولوو V90

برای استفاده از این سامانه پایلوت خودرو به دوربین و سامانه راداری مجهز شده است. سامانه ترمز فعال که در تقاطع‌ها یا ترافیک به کمک راننده می‌شتابند از دیگر گزینه‌های تحسین برانگیز بنز در این مدل استیشن هستند.

علاقه‌مندان به ولوو می‌توانند از بین 5 مدل پیشرانه یکی را انتخاب کنند. مدل‌های ولوو با دو مدل موتور بنزینی، دو مدل موتور دیزلی و یک مدل هیبریدی در رنج قدرتی 187 تا 401 اسب ارائه می‌شوند. اما بنز خودروهایش را در 4 مدل بنزینی و 3 مدل دیزلی در طیف قدرت 150 تا 401 اسب بخار ارائه می‌دهد.

منبع: عصر ایران

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید