دولت یازدهم از روز نخست با اتاق فکر رقیب مواجه بود | اتاق خبر
کد خبر: 353463
تاریخ انتشار: 2 تیر 1395 - 01:50
فعال سیاسی:
دبیر اول حزب کارگزاران سازندگی خراسان رضوی گفت: دولت تدبیر و امید از همان روز نخست تشکیل با فعالیتهای اتاق فکر جریان رقیب مواجه بوده است.

اتاق خبر - سید مجتبی سادات محمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:سخنگوی دولت مقداری دیر این مطلب را اعلام کرد زیرا از همان ابتدا که دولت یازدهم شروع بکار کرد معلوم بود در مقابل هر حرکتش یک واکنش برنامه ریزی شده بروز می کند.
محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در جلسه 25 خرداد 1395 خود با خبرنگاران گفته بود که مخالفان دولت روزهای شنبه هر هفته اتاق فکر علیه دولت تشکیل داده و تصمیم‌ می‌گیرند روی چه موضوعی تا آخر هفته برای سوء‌استفاده تمرکز کنند.
وی ادامه داد: این مسائل نشان می داد که اتاق فکری در پشت صحنه است که همان موقع چندین بار این مطلب تذکر داده شد.
دبیر اول حزب کارگزاران سازندگی خراسان رضوی گفت: به عنوان مثال وقتی عنوان شد مجلس قبل از دولت دهم پول گرفته که موضوع بسیار مهمی بود که باید مجلس پیشین به آن جواب می داد، یکباره اتاق فکر جناح مقابل شایعه ای طراحی کرد مبنی بر اینکه کاترین اشتون در مذاکرات هسته ای با آقای ظریف، وی را با نام کوچک خطاب می کند.
وی افزود: به جای اینکه این نمایندگان جواب دهند، اتاق فکر مخالفان دولت با یک حرکت تبلیغاتی این مساله را به حاشیه راند.
سادات محمدی ادامه داد: البته این طبیعی است که جناح مقابل دولت تدبیر و امید، اتاق فکر تشکیل دهد چون احزاب و گروههای سیاسی می خواهند به قدرت برسند بنابراین اتاق فکر یا دفتر سیاسی تشکیل می دهند تا اگر دولت ضعفی داشت برجسته اش کنند.
وی گفت: البته این اتاق فکرها با دولت تدبیر و امید منصفانه برخورد نمی کنند و به جای نقد، تخریب می کنند.
دبیر اول حزب کارگزاران سازندگی خراسان رضوی افزود: اینها چون فکر می کنند دولت تدبیر و امید هر چه بیشتر بر سر کار باشد بی صلاحیتی آنها را بیشتر رو می کند لذا دنبال تخریب دولت یازدهم هستند تا نتواند ادامه حیات دهد.
وی ادامه داد: دولت روحانی البته هنوز افشا نکرده که در دولت قبل چه مشکلاتی ایجاد شد و چقدر از سرمایه کشور هدر رفت.
سادات گفت: قدرت را قدرت محدود می کند نه نصیحت اخلاقی، نکته مهم این است که دولت یازدهم باید از روز نخست خودش را سازماندهی می کرد و اتاق فکر می داشت و در این اتاق فکر نسبت به عملکرد خود و سوءرفتار طرف مقابل تغذیه فکری می کرد و بدنه حامی اش را همیشه با خودش نگاه می داشت.
وی افزود: دولت نتوانسته با بدنه حامی اش ارتباط سازماندهی شده، تشکیلاتی و دو سویه برقرار کند بنابراین مادامی که دولت نتواند این ارتباط را سامان دهد از اتاق فکر طرف مقابل ضربه می خورد.
دبیر اول حزب کارگزاران سازندگی خراسان رضوی ادامه داد: رئیس جمهوری باید یک معاون ارتباط مردمی برای خودش تعریف کند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید