ساخت یک خودرو برقی زیردریایی | اتاق خبر
کد خبر: 353800
تاریخ انتشار: 2 تیر 1395 - 22:15
ظاهرا قرار است خودروهای الکتریکی و آبی قرار است با هم تلفیق شوند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از اتوگاید، این قابل درک است که اگر یک خودروی الکتریکی در آب فرو رود نتایج وحشتناکی خواهد داشت ولی یکی از مالکان خودروی تسلا مدل S در قزاقستان با خودروی خود در یک تونل پر از آب رانندگی کرده و مدیرعامل تسلا نیز این موضوع را تایید کرده است.
طبیعتا این چیزی نیست که الون ماسک مدیرعامل تسلا آن را توصیه کند، ولی فورا مدعی شد که مدل S میتواند برای مدت زمان کوتاهی همانند یک قایق به طور کامل در آب شناور شود.

۱۳۹۵۰۴۰۱۱۹۲۳۰۹۲۰۷۱۳۲۹۸۱۱۰

تسلا مدل S به هیچ عنوان یک خودروی بلندپروازانه نیست اما این موضوع بار دیگر یکی از مزایای خودروهای باتری دار را در مقایسه با خودروهای درون سوز استاندارد نشان می‌دهد. موتورهای بنزینی استاندارد در صورت ورود آب به موتور نتایج فاجعه باری خواهند داشت اما مدل S در صورت فرو رفتن در آب برای مدتی مقاوم است.
همچنین به نظر میرسد ماسک علاقه مند به ساخت خودرویی است که بتواند در زیر آب کار کند و در توئیتر خود با اشاره به لوتوس اسپریت جیمز باند که قابلیت تبدیل شدن به زیر دریایی را داشت، از یک خودروی TSWLM نام برده است.
وی افزود: من همچنان در حال برنامه ریزی برای ساخت یک خودروی اسپرت زیردریایی هستم که بتواند در خیابانها نیز تردد کند. این خودرو صرفا یک پروژه جانبی و برای بازار محدود خواهد بود.

منبع: اخبار خودرو

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید