رصد ستارگان با موبايل | اتاق خبر
کد خبر: 353970
تاریخ انتشار: 3 تیر 1395 - 14:16
توسعه‌دهندگان اپليكيشن موفق به طراحي يك برنامه جديد شدند كه موقعيت و حركت اجرام آسماني را در لحظه به شما نشان مي‌دهد.

اتاق خبر: اين برنامه كه Cosmic Watch نام دارد، گذشته سيستم‌هاي خورشيدي را در هر برهه‌يي از زمان به كاربران نشان داده و حتي مي‌تواند تصوري از وقايع آينده مانند يك خورشيد گرفتگي را براي آنها ترسيم كند. اين برنامه نمايش زنده‌يي از جهان هستي و چگونگي گذر زمان در منظومه شمسي را به كاربران نشان مي‌دهد. 

محققان داده‌هاي حركت و اطلاعات سيارات، گرانش، اندازه سيارات و مسيرهاي مداري آنها را از ناسا و ساير سازمان‌ها گرفته و در اين نرم افزار گنجانده‌اند. 

نرم افزار Cosmic Watch نخستين ساعت (گاه‌شمار) نجومي در عصر ديجيتال است. Cosmic Watch در سه حالت عمل مي‌كند: «حالت ساعت جهاني» براي زمان‌گيري بر اساس ساعت اتمي، «حالت نجوم» براي مشاهده صور فلكي و سيارات در آسمان و «حالت طالع بيني» كه براي مشاهده نمودارهاي اختري است. حالت نجوم نشان‌دهنده سيارات نزديك و چگونگي حركت اجرام آسماني در سراسر آسمان است. حالت طالع بيني سيارات را با نمادهاي باستاني خود در نشانه‌هاي زودياك نشان داده و به كاربر اجازه ثبت تاريخ تولد و مشاهده نمودار اختري آن را مي‌دهد. اين نمودار به كاربر كمك مي‌كند تا حالت و تاثير سيارات و صور فلكي را در تولد خود مشاهده كند. 

اين نرم افزار در حال حاضر در فروشگاه Google Play و App Store اپل موجود بوده و قيمت آن حدود 3.99 است. محققان اين پژوهش در حال برنامه‌ريزي براي گنجاندن اين برنامه در Apple Watch هستند. آنها همچنين در حال تلاش براي توسعه جنبه‌هاي آموزشي اين نرم‌افزار و راه‌اندازي يك كمپين در سايت منبع يابي Kickstarter براي كمك به جمع‌آوري پول براي اين برنامه هستند. 

اين برنامه يك ابزار آموزشي بالقوه براي معلمان، والدين و كساني است كه علاقه زيادي به نجوم دارند. 

منبع: تعادل

 

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید