بهانه تازه سعودی ها برای حمله مجدد به یمن | اتاق خبر
کد خبر: 354323
تاریخ انتشار: 5 تیر 1395 - 11:02
شرق الاوسط گزارش داد:
منابع نظامی یمنی از مقدمه‌چینی و هماهنگی نظامی میان ائتلاف و نیروهای تحت امر عبد ربه منصور هادی برای انجام عملیات نظامی جدید در صورت شکست مذاکرات کویت خبر دادند.

اتاق خبر- روزنامه الشرق الاوسط گزارش داد، منابع نظامی یمنی اعلام کردند: فرماندهی ائتلاف عربستان و نیروهای تحت امر عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن مشغول انجام مقدمات و هماهنگی نظامی در برخی استان‌ها برای آغاز مرحله جدید از عملیات هستند که هدف آن در دست گرفتن پایتخت است.

به گفته این منابع، این مقدمات نظامی به شکل بی‌سابقه و پس از آن صورت گرفت که بیشتر مسئولان سیاسی احساس می‌کنند که مذاکرات کویت در واقع شکست خورده است.

منابع، هیات صنعا را به شکست مذاکرات متهم می‌کنند.

به گفته منابع یمنی، تجهیزات نظامی جدیدی به استان الجوف رسیده است و هدف حمایت از نیروهایی است که برای پیشروی به سمت المطمه در مرز با حرف سفیان واقع در استان عمران و جبهه نهم در شرق صنعا تلاش می‌کنند.

از سوی دیگر، روزنامه لبنانی الاخبار نوشت: همزمان با نزدیک شدن نیروهای انصارالله به پایگاه نظامی العند در استان لحج هواپیماها و بالگردهایی تعدادی از تفنگداران دریایی آمریکا (مارینز) را به مکان نامعلومی انتقال دادند.

اخیرا نیروهای انصارالله به ورودی‌های العند که بزرگترین پایگاه نظامی یمن و در کنترل ائتلاف متجاوز است، رسیدند و می‌توانند این پایگاه را هدف حملات موشکی خود قرار دهند.

نیروهای آمریکایی دو ماه پیش به این پایگاه رسیده بودند.

به گفته منابع، تعدادی از نیروهای آمریکایی و برخی تجهیزات‌شان به مکان نامشخصی انتقال داده و احتمالا به یکی از ناوهای آمریکا در خلیج فارس برده شده باشند.

این منابع تأکید کردند که ائتلاف متجاوز سعودی 3000 نیرو را که بیشترشان سودانی هستند تجهیز کرده و این سربازان در پایگاه العند هستند.

همچنین در حالی که این نیروها با حمایت هوایی ائتلاف عربستان برای ضد حمله‌ای در تپه جالس که تحت کنترل انصارالله است، خود را آماده می‌کنند، جنگنده‌های ائتلاف حملاتی را به این تپه انجام دادند که به کشته شدن هشت تن و زخمی شدن 15 تن دیگر از غیرنظامیان منجر شد.

ارتش و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله نیز حمله توپخانه‌ای را به مقرهای ائتلاف سعودی در استان لحج انجام دادند.

آن‌ها روز پنجشنبه کنترل کوه‌های کهبوب مشرف بر تنگه باب المندب در غرب شهر تعز را در دست گرفتند.

در حال حاضر ائتلاف سعودی تجهیزاتی شامل 10 خودرو و نفر بر و تانک را به استان‌های الجوف و مأرب فرستاده است.

متبع: ایسنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید