مدال نقره نصیری و امیر محمدی در تورنمنت کشتی آزاد ارمنستان | اتاق خبر
کد خبر: 354587
تاریخ انتشار: 6 تیر 1395 - 12:23
در روز نخست رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام استفان سرکسیان ارمنستان در شهر واندازور، میثم نصیری و امیر محمدی به مدال نقره دست یافتند. رضا اطری نیز در وزن 57 کیلوگرم پنجم شد و سید احمد محمدی هم با ارایه یک نمایش ضعیف از دور رقابت ها کناررفت.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در وزن 57 کیلوگرم رضا اطری در دور اول با ضربه فنی گئورگی قنبریان از ارمنستان را شکست داد. وی در دور بعد نیز با نتیجه 9 بر 6 تاراس مارکوویچ از کشور اوکراین را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. اطری در این مرحله مقابل گاریک بارسقیان نفر سوم اروپا، با نتیجه 8 بر صفر شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل حریف روس خود با در حالی که با نتیجه 4 بر 3 پیش بود در نهایت با نتیجه 14 بر 4 شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 65 کیلوگرم، سید احمد محمدی در دور اول با نتیجه 12 بر یک از سد آرتور باغداساریان از ارمنستان گذشت. وی دور بعد مقابل ناریک سیرونیان از ارمنستان با نتیجه 10 بر 4 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل آلن گوگایف، روس، محمدی از دور رقابت ها کنار رفت.

در همین وزن میثم نصیری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 8 بر 2 ایوان فیلیپ اف از روسیه را شکست داد. وی در دور بعد مقابل لوان کلیخاشویلی از گرجستان با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. نصیری در این مرحله مقابل هاروتیون الکسانیان از ارمنستان با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار نهایی مقابل آلن گوگایف از روسیه نفر دوم جهان در سال 2010، قهرمان اروپا در سال 2012 میلادی و نفر سوم رقابت های قهرمانی روسیه در سال 2016 میلادی با نتیجه 5 بر 5 و به دلیل اخطار بیشتر باخت و به مدال نقره رسید.

در وزن 97 کیلوگرم امیر محمدی در دور اول لستر اینریگوئز از گواتمالا را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد. وی در دور بعد نیز با نتیجه 10 بر صفر آرگیشتی آبگاریان از ارمنستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. محمدی در این مرحله با نتیجه 16 بر 5 از سد عمر گوسوشویلی قهرمان مسابقات زیر 23 سال اروپا، از گرجستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار نهایی به مصاف گئورگی کتویف، کشتی گیر روسی الاصل تیم ارمنستان که مدال طلای جهان و برنز المپیک را در کارنامه دارد با نتیجه ۸ بر ۸ شکست خورد و به مدال نقره رسید.

مسابقات چهار وزن دوم و پایانی فردا (یکشنبه) برگزار می‌شود و دو نماینده دیگر ایران شامل کمیل قاسمی و پرویز هادی در سنگین وزن به روی تشک خواهند رفت.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید