حق اشتباه نداریم | اتاق خبر
کد خبر: 354603
تاریخ انتشار: 6 تیر 1395 - 13:31
دشان:
دیدیه دشان می‌گوید تیم فعلی فرانسه را با تیم قهرمان جام ملت‌های 2000 مقایسه نمی‌کند تا فشار مضاعفی به بازیکنانش وارد نشود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، سرمربی تیم ملی فوتبال فرانسه که باید انتظارات هواداران تیم کشورش را برای قهرمانی در یورو 2016 برآورده کند، با داشتن تجربه رهبری خروس‌ها که قهرمانی جام ملت‌های اروپا در سال 2000، مسئولیت خود را سنگین‌تر می‌بیند.

دشان با اشاره به اینکه می‌تواند تجربیات خود از آن قهرمانی را به بازیکنان منتقل کند گفت: من نمی‌خواهم با مقایسه کردن تیم خودم با تیم سال 2000 و موفقیت‌هایی که فرانسه در آن دوره به دست آورد بازیکنانم را تحت فشار قرار دهم. زمانی که بازیکن بودم نسبت به الان که مربی هستم کار راحت‌تری داشتم. زندگی عالی بود. هرچند در حال حاضر هم زندگی برای من شرایط عالی دارد.

او ادامه داد: بدون شک زمانی که شما یک افتخار به دست می‌آورید، شخصیت و اعتبار پیدا می‌کنید. با این حال من در تیمم بازیکنانی دارم که این شخصیت را دارند و می‌توانم علاقه آن‌ها به قهرمانی را از نزدیک حس کنم. من نمی‌خواهم تیمم را با تیم سال 2000 مقایسه کنم. ما در حال صحبت کردن درباره 16 سال پیش هستیم. به هیچ عنوان درباره آن زمان صحبت نمی‌کنم. دوران بازیگری من بسیار شیرین بود  اما الان من به عنوان سرمربی فعالیت می‌کنم و آن دوران برای من کاملا متفاوت بود.

دشان درباره کیفیت زمین ورزشگاه المپیک لیون گفت: من از بازی کردن در این زمین ناراحت نیستم. چمن ورزشگاه در وضعیت خوبی است. قرار است فردا اتفاق بزرگی در این زمین بیفتد. بعضی مواقع ما چنین ورزشگاه‌های جالبی داریم و مردم فکر می‌کنند که ما بعدا به زمین نگاه می‌کنیم اما این گونه نیست. من خوشحالم که فردا در این زمین به میدان می‌رویم.

او همچنین درباره بازی فردا گفت: در این مرحله حق اشتباه ندارید چون یا حذف می شوید یا صعود می کنید اما این موضوع نباید ما را عصبی کند. این جا هستیم تا در چنین بازی های به میدان برویم.

سرمربی تیم ملی فرانسه از تیم حریف تمجید کرد و افزود: تیم مستحکمی هستند که با جان و دل بازی می کنند. بازیکنان سطح بالایی دارند که در لیگ برتر انگلیس پا به توپ هستند. ایرلند در کار گروهی خیلی خوب است و تا پایان دیدار استحکام خود را حفظ می کند. این موضوع ژنتیکی است. آنها همیشه آماده رقابت در کنار هم تا پایان بازی هستند. به همین دلیل فردا بازی دشواری خواهیم داشت.

فرانسه در سه دیدارش در مرحله گروهی تنها یک گل دریافت کرد. دشان در این باره گفت: با توجه به بازیکنان آسیب دیده زیادی که در خط دفاعی پیش از شروع بازی ها داشتیم توانستیم در زمان کوتاه و مناسبی این مشکل را حل کنیم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید