قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا درنیروی انتظامی راه اندازی شد | اتاق خبر
کد خبر: 354761
تاریخ انتشار: 6 تیر 1395 - 23:45
جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی از راه اندازی سه قرارگاه جدید از جمله قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز با هدف حمایت و تقویت تولید ، اشتغال وسرمایه گذاری در این نیرو در سال 95خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، سردار اسکندر مومنی روز یکشنبه در آیین معارفه فرمانده جدید نیروی انتظامی کهگیلویه وبویراحمد افزود: سالانه افزون بر 20میلیارد دلار ارزش کالای قاچاق در کشور است.
وی یکی از پیش زمینه ها و مولفه های اساسی در رونق تولید ، کسب وکار و تحقق اقتصاد مقاومتی را مقابله جدی با موضوع قاچاق کالا و ارز دانست و گفت: نیروی انتظامی درسال جاری از تمامی ظرفیت های پلیسی و انتظامی خود در راستای مقابله جدی برای کاهش این معضل استفاده خواهد کرد.
سردار مومنی تصریح کرد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی همچنین دو قرارگاه جدید دیگر شامل مبارزه با سرقت و قرارگاه جهادی آموزش کارکنان در سال 95 راه اندازی کرده است.
وی هدف از راه اندازی قرارگاه جهادی آموزش را شامل ارتقا مهارت های حرفه ای کارکنان و نیز بهبود رفتار سازمانی آنها با مردم دانست و گفت: همواره رویکرد مردمی بودن اساس و راهبرد اصلی این نیرو بوده است.
وی تامین امنیت را محصول تفکر اجتماعی و همکاری، همراهی و تعامل بی بخشی دانست و تصریح کرد: نیروی انتظامی به تنهایی قادر به انجام این مهم نیست.
سردار مومنی یادآور شد: ارزیابی ها نشان می هد که نیروی انتظامی در بسیاری از شاخص ها و ماموریت های خود روند بهبودی قابل ملاحظه ای بویژه در دو سال گذشته داشته است.
وی تصریح کرد: مهمترین اصل در کسب این موفقیت و دستاوردهای مهم در وهله نخست همکاری و همراهی مردم با پلیس و تعامل بین بخشی در سطح استان ها و نیز تلاش و برنامه ریزی مدون کارکنان و نیروهای پلیسی در بخش های گوناگون بوده است.
وی تامین امنیت در انتخابات اسفند 94 را یکی از ماموریت های مهم و موفقیت امیز نیروی انتظامی دانست و گفت: برگزاری مطلوب و با امنیت کامل این انتخابات حتی بدون یک کشته بزرگترین دستاورد این نیرو در سال گذشته بود.
وی ابراز داشت: کهگیلویه وبویراحمد نیز در این راستا یکی از استان های با وضعیت قرمز با توجه به سوابق برگزاری تنش زا در انتخابات های گذشته به لحاظ امنیتی محسوب می شد.
سردار مومنی تاکید کرد: در حالی که با درایت و هوشیاری نیروی انتظامی ، همکاری و همراهی مسئولان اجرایی و اعضای شورای تامین استان یکی از بهترین و مطلوب ترین انتخابات در طول دوران پس از انقلاب اسلامی در این استان بدون کمترین تنش برگزار شد.
وی استان کهگیلویه وبویراحمد را از نظر شاخص های امنیتی یکی از امن ترین استان های کشور دانست.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز در این آیین گفت: مهمترین حلقه اتصال مردم به نظام و حکومت نیروی انتظامی است.
سید موسی خادمی تصریح کرد: برخورد دلسوزانه ، ترحم امیز و همراه با تکریم در عین اقتدار و عزت از جمله ویژگی های بارز در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی است.
وی تامین امنیت در حوزه های مختلف بویژه در زمینه اقتصاد و سرمایه گذاری را یاداور شد و گفت: نیروی انتظامی پیشانی و پیش نیاز اساسی در تحقق بسیاری از امور است.
خادمی به برخی کمبود امکانات و زیرساخت ها بویژه در زمینه تجهیزات لجستیکی و فرسوده بودن ساختمان های موجود نیروی انتظامی در مرکز و برخی شهرستان های استان اشاره کرد و خواستار توجه و اهتمام ویژه ناجا در رفع این مشکلات شد.
وی با بیان اینکه استان کهگیلویه وبویراحمد همواره یکی از استان های امن کشور محسوب می شود، گفت: با همت ، درایت و تلاش نیروی انتظامی یکی از مطلوب ترین و امن ترین انتخابات در اسفند 94 در این استان برگزار شد.
وی با بیان اینکه کهگیلویه وبویراحمد یکی از مسیرهای اصلی ترانزیتی در مرکز و جنوب کشور محسوب می شود، گفت: این استان هموراه در امر مبارزه با پدیده قاچاق کالا و ارز نیز سهم مهم و تعیین کننده ای دارد.
در این آیین سرهنگ مهدی انصاری به عنوان فرمانده جدید نیروی انتظامی کهگیلویه وبویراحمد معرفی و از خدمات حدود سه سال و 9 ماه سردار غلامعباس غلامزاده در این استان نیز تجلیل شد.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید