حمایت از تشکل های مردمی لازمه ایجاد روحیه امید و نشاط اجتماعی است | اتاق خبر
کد خبر: 354975
تاریخ انتشار: 7 تیر 1395 - 19:35
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت:حمایت از تشکل های مردمی لازمه ایجاد روحیه امید در ابعاد سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است.

اتاق خبر - غلامرضا تاجگردون یکشنبه شب در شورای اداری شهرستان های گچساران و باشت افزود: تشکل های مردمی، صاحبنظران و نخبگان در بخش های مختلف می توانند با ایده های خلاق به ایجاد نشاط در جامعه کمک کنند.
وی برگزاری همایش ها و نشست های تحصصی در موضوعات مختلف را راهبردی برای بهره وری از ظرفیت تشکل های مردمی برای ایجاد نشاط و امید در جامعه ذکر کرد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: توجه به چهره های هنری، مفاخر فرهنگی، برگزاری جشنواره های منطقه ای نیازی برای تقویت روحیه نشاط و امید در کشور است.
تاجگردون به جمعیت چشمگیر روستاها به عنوان قطب اصلی تولید کننده کشور اشاره کرد و افزود:الگوسازی و یا پایلوت قرار دادن روستاهای مستعد از برنامه های دولت برای رونق اقتصادی روستاهاست که مسئولان باید از این فرصت استفاده بیشتری کنند.
وی بیان کرد: استفاده از ایده های نو در تغییر کاربری برخی طرح های عمرانی هنر مدیریت برای بهره وری از تمام ظرفیت های موجود در تحقق اقتصاد مقاومتی، ایجاد فرصت های شغلی پایدار، بهبود وضعیت معیشتی به عنوان مساله اصلی کشور است.
تاجگردون به در دست ساخت بودن چهار بیمارستان در شهرستان های گچساران و باشت اشاره کرد و افزود: تغییرکاربری این بیمارستان ها به واحدهای درمانی تخصصی مانند بیمارستان تخصصی بیماری های زنان راهکاری برای استفاده از قابلیت های موجود است.
وی به وجود 12هزار زمین کشاورزی دیم که دارای تخصیص آب و طرح مصوب هستند اشاره کرد و گفت: این امر راهکاری برای افزایش درآمد کشاورزان و ایجاد شش هزار فرصت شغلی است.
تاجگردون گفت: زمین های کشاورزی امامزاده جعفر، خان احمد، پشت کوه، دژسلیمان از جمله این اراضی کشاورزی مستعد است.
وی به آمار 50 تا 60 درصد مشاغل خدماتی در کشور اشاره کرد و گفت: ایجاد فرصت های شغلی با سرمایه گذاری بخش خصوصی در مناطق محروم راهکاری برای ایجاد شغل است.
شهرستان های گچساران و باشت با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید