استان سمنان برای سرمایه گذاری در بخش توریسم سلامت مهیا است | اتاق خبر
کد خبر: 355312
تاریخ انتشار: 8 تیر 1395 - 23:31
رئیس اتاق بازرگانی سمنان:
سمنان-رئیس اتاق بازرگانی سمنان بر آمادگی کامل این استان در راستای سرمایه گذاری در بخش توریسم سلامت تاکید کرد و گفت: سرمایه گذاری های تخصصی می تواند در تقویت این بخش تاثیر گذار باشد.

به گزارش اتاق خبر، علی اصغر جمعه ای صبح سه شنبه در  نشستی پیرامون  گردشگری سلامت در محل  اتاق بازرگانی سمنان، سرمایه گذاری و گسترش توریسم سلامت در استان را  به عنوان یک مزیت نام برد و بیان کرد:  توانمندی های بهداشت و درمان استان بسیار مطلوب  بوده و سرمایه گذاری های تخصصی می تواند در تقویت این بخش بسیار تاثیر گذار باشد.

وی کارآمدی دانشگاه های علوم پزشکی سمنان و شاهرود را بسیار مهم قلمداد و اضافه کرد: قبل از حضور و پیشنهاد سرمایه گذاری در این عرصه،  باید کار کارشناسی صورت بپذیرد تا سرمایه گذار خارجی با توجه به شرایط  موجود پیشنهادات خود را ارائه کند.

رئیس اتاق بازرگانی سمنان با تاکید بر اینکه آگاهی از قوانین سرمایه گذاری برای طرف خارجی بسیار مهم است، متذکر شد: دستگاه های اجرایی مرتبط باید آسان سازی روند کار و بورکراسی اداری را به حداقل برساند تا جذابیت  سرمایه گذاری در استان نسبت به سایر نقاط متمایز و پیشرو باشد.

جمعه ای سرمایه گذاری مشترک  با طرف خارجی را منوط به رفت آمدهای متعدد دانست و تصریح کرد: زمانی اتفاقات خوب در عرصه سرمایه گذاری حاصل می شود که طرفین نسبت به هم آگاهی و آشنایی لازم را داشته باشند و قوانین مترقی و رو به جلو باشد.

وی تطبیق سیاست های اقتصادی با شرایط موجود را گامی رو به جلو خواند و تصریحکرد: در تبیین  اقتصاد مقاومتی باید کوشا باشیم و این به منزله عزم عمومی در همه طبقات جامعه است تا با سعی و کوشش همه جانبه بتوانیم اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی را ساری و جاری کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی سمنان توسعه مراودات تجاری را جزئی از اهداف توسعه بر شمرد و گفت: زمانی مبادلات کالا  و تجارت فرامرزی توسعه و گسترش خواهد یافت که صاحب تکنولوژی بوده و بتوانیم حرفی برای گفتن در جامعه جهانی داشته باشیم  بدین خاطر اولین هدف ما باید گسترش صنایع گردشگری باشد.

جمعه ای با باین اینکه بسط صنعت توریسم با کمترین سرمایه گذاری می تواند ارزش افزوده قابل توجه برای کشور به ارمغان بیاورد، افزود: صنایع  همسان و وابسته خود را  همانند صنایع دستی، فرش دستباف، سوغات، گردشگری سلامت و از همه مهمتر  اینکه فرهنگ و تمدن خود را به گردشگر  خارجی به درستی ارائه کنیم.

وی پتانسیل های  صنعت توریسم در استان سمنان  را بسیار غنی خواند و اضافه کرد:  رسانه باید در این عرصه  به کمک اقتصاد گردشگری بیاید و تا آنجا که در توان دارد، باید موقعیت و فرصت های سرمایه گذاری را بصورت بین المللی در قالب شبکه های جهانی و سایت های پر مخاطب به اشتراک بگذارد.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی سمنان هم در این نشست  شرایط استان را برای سرمایه گذاری توریسم سلامت  مطلوب خواند و ادامه  داد: طی سنوات اخیر روند احداث مکان های اسکان  با معیاری استاندارد و بین المللی  در استان بسیار چشمگیر بوده، بدین منظور  باید نسبت به جذب توریسم اهتمام و عزم جدی داشته باشیم.

سهراب حکیم زاده  موقعیت استان سمنان را با توجه به نزدیکی به پایتخت حائز اهمیت برشمرد و اضافه کرد: سرمایه گذاری در بخش  درمان و احداث کلینک و بیمارستان های تخصصی می تواند رفاه  و آرامش را برای گردشگر سلامت در استان به ارمغان آورد.

وی همراهی دولت را در اجرای سیاست های اقتصادی متوازن تاثیر گذر برشمرد و گفت:  شرایطی باید مهیا شود که بخش خصوصی فقط به اجرای پروژه ها فکر کند و دغه دغه  پیچیدگی های اداری را نداشته باشد.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید