۵۰ هزار تن سیب دماوند صادر می شود | اتاق خبر
کد خبر: 355791
تاریخ انتشار: 10 تیر 1395 - 06:09
مدیر جهاد کشاورزی دماوند گفت: طرح صادرات سیب در مقابل واردات موز به دستور وزارت جهاد کشاورزی، طرح بسیار خوبی است و قرار است که به ازای هر واردات موز، ۱.۵ برابر سیب صادر شود.

اتاق خبر: محمد ترکیان ، طرح صادرات سیب در مقابل واردات موز به دستور وزارت جهاد کشاورزی، طرح بسیار خوبی است که اگر پیگیری شود، قطعا طرح موفقی خواهد بود.

وی ادامه داد: قرار است که به ازای هر واردات موز، ۱.۵ برابر سیب صادر شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دماوند افزود: اکنون در حال گفتگو با تعاونی باغداران و افراد باغدار هستیم، از این رو لازم است که از هم اکنون سهمیه استان تهران برای صادرات مشخص شود.

ترکیان گفت: لازم است باغدارانی که محصول سیب آن ها از لحاظ صادرات (سلامت، کنترل آفات و ...) شرایط مناسب دارند، شناسایی شوند و برای ثبت نام اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه برداشت سیب در شهرستان دماوند از مهرماه آغاز می شود، عنوان کرد: از این رو باید تمام معضلاتی که برای محصول سیب و صادرات وجود دارد، با برگزاری جلسات مرتفع شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دماوند گفت: درحال حاضر با هماهنگی مدیریت باغبانی، ۵۰ هزار تن برای صادرات پیش بینی شده است.

گفتنی است، شهرستان دماوند ظرفیت نگهداری ۶۰ هزار تن سیب را دارد، ضمن اینکه در سال جاری، یک هزار و ۵۰۰ تن سیب دماوند همزمان با شب عید در تهران توزیع شد و مابقی در اختیار شهرستان های همجوار قرار گرفت.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید