رونمایی رسمی از مجسمه اندروید Nougat | اتاق خبر
کد خبر: 356270
تاریخ انتشار: 12 تیر 1395 - 20:11
تماشا کنید:
روز گذشته بالاخره گوگل از نام رسمی اندروید ۷ رونمایی کرد. این شرکت نام یک شیرینی محلی که در اکثر کشورهای دنیا پخت می‌شود را برای این نسخه از اندروید انتخاب کرد. Nougat که در زبان فارسی نوقا نامیده می‌شود، نام یکی از شیرینی‌های سنتی ایران و شهر تبریز نیز ه

اتاق خبر - مدت کوتاهی پس از این که گوگل به طور رسمی نام نسخه‌ی جدید اندروید را منتشر کرد، از مجسمه‌ی اندروید ۷ نیز رونمایی شد. طبق خبرهای منتشر شده، اندروید ۷ از این به بعد با نام Nougat شناخته خواهد شد. Nougat نام یک نوع شیرینی است که ابتدا در کشور یونان پخته می‌شده است و از قرن ۱۷ از کشور فرانسه به شهرت رسیده است. این شیرینی در زبان فارسی نیز به نام نوقا شناخته می‌شود که نام یکی از شیرینی‌های سنتی شهر تبریز است.

مانند مجسمه‌های دیگر نسخه‌های اندروید، مجسمه‌ی اندروید Nougat نیز در حیاطی در مقر اصلی گوگل (در Mountain View کالیفرنیا) نصب شد. همان طور که در ویدیو مشاهده می‌کنید، افراد حاضر در این رونمایی نیز با شیرینی نوقا پذیرایی شدند.

مشخص نیست که چرا گوگل از بین تمامی نام‌های پیشنهاد شده (که Nutella بیش از همه شانس انتخاب داشت)، Nougat را انتخب کرده است. به هر حال این نام نیز در مسیر نام‌های پیشین اندروید است و می‌تواند به اندازه‌ی آنها جذاب باشد. نکته‌ی دیگر در مورد این نسخه‌ی اندروید این است که گوگل اعلام کرده به خاطر تغییرات اساسی صورت گرفته در آن، این نسخه را اندروید ۷ نام‌گذاری کرده است و خبری از نسخه‌ی ۶.۱ نیست.

در مورد تاریخ عرضه‌ی رسمی اندروید Nougat هنوز خبری منتشر نشده است. با توجه به این که نسخه‌ی مخصوص توسعه‌دهندگان از ماه مارس منتشر شده است، به نظر می‌رسد نسخه‌ی نهایی تا چند ماه آینده به طور رسمی عرضه شود.

زومیت
94110
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید